Walker kritikon Thaçin/ Presidenti i jep dorën, ish-ambasadori i tregon librin që mbante në dorë

Walker kritikon Thaçin/ Presidenti i jep dorën, ish-ambasadori i tregon librin që mbante në dorë

18:11, 15/01/2020

Gjatë ditës së sotme, Hashim Thaçi është gjendur në një moment të sikletshëm, pasi nuk ka arritur ti shtrëngojë dorën, ish-ambasadorit të OSBE-së, William Walker.

Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale, Thaçi shihet teksa provon t’ia jap dorën Walkerit, megjithatë ky i fundit nuk ia jep dhe vazhdon e flet duke i treguar librin që mbante në dorë.

Sipas mediave, kjo situate ka ndodhur në një restorant në Prishtinë, ku Thaçi bashkë me Walker, Metën e Pacollin, po bëheshin gati për t’u nisur drejt Reçakut.

Në librin që dikush ia kishte dhuruar, me shumë gjasë flitet për të bëmat e Serbisë në Kosovë.

Duke analizuar situate, del që Walker është një kritik i presidentit Hashim Thaçi. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco