Lëkundje e fortë tërmeti pranë Shqipërisë/ Ja forca dhe epiqendra

Lëkundje e fortë tërmeti pranë Shqipërisë/ Ja forca dhe epiqendra

17:46, 15/01/2020

Një tërmet me magnitudë 4,3 ballë i shkallës rihter ka tronditur Kosovën para pak minutash.

Epiqendra e lëkundjeve ka qenë 18 km nga qyteti i Mitrovicës dhe 52 km larg kryeqyteti Prishtinë.

Thellësia e tërmetit, sipas ESMC, ka qenë 10 km.

Ende nuk ka raportime për dëme në njerëz apo banesa.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco