Ekzekutori i masakrës së Reçakut sot, në bordin udhëheqës të Aleksandër Vuçiç Goran Radosavljevic - Guri

Ekzekutori i masakrës së Reçakut sot, në bordin udhëheqës të Aleksandër Vuçiç

12:13, 15/01/2020

Nga Jetlir Zyberaj.

Ne sot kujtojmë masakrën e Reçakut, brutaliteti i së cilës, tmerroi botën në atë mëngjes të ftohtë janari të vitit 1999. Bota pa fytyrën e vërtetë kriminale të shtetit Serb, ndërsa populli shqiptar vazhdimësinë e brutalitetit dhe politikës shfarosëse.

Urdhërdhënësit e kësaj masakre sot udhëheqin shtetin në Serbi, ndërsa ekzekutorët me në krye komandantin Goran Radosavljevic - Guri, strehohen nën mburojën direkte të Presidentit Aleksandër Vucic.

Komandanti i Reçakut, Radosavljevic është anëtar i bordit udhëheqës në partinë e Vuçiçit. Pra nuk është rastësi që këtë masakër nga e cila u tmerrua bota e civilizuar, ta mohojnë udhëheqësit e shtetit serb.

Kjo është Serbia kriminale. Gjenocidin ndaj nesh nuk do ta harrojmë asnjëherë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco