‘Kontribut në ruajtjen e vlerave tona kombëtare’. Thaçi dekoron Fehmi Shaqirin

‘Kontribut në ruajtjen e vlerave tona kombëtare’. Thaçi dekoron Fehmi Shaqirin

15:08, 12/12/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës ka ndarë çmimin “Mjeshtër i Merituar”, për Fehmi Shaqirin për kontributin e tij në ruajtjen e vlerave tona kombëtare.

Njoftimin për këtë cermoni Presidenti Thaçi e ka dhënë në një positm në faqen e  tij në facebook.

Fehmi Shaqiri është babai i Këshilltarit për Sigurinë Kombëtare të Presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta.

Ja postimi i plotë i Thaçit:

Me çmimin “Mjeshtër i Merituar”, sot e dekorova Fehmi Shaqirin, i cili me dekada të tëra ka kontribuar në ruajtjen dhe promovimin e vlerave tona kombëtare.

Ai i ka dhënë shumë kulturës sonë në Shqipëri, në Kosovë dhe kudo në diasporën shqiptare.

Familja Shaqiri në vazhdimësi ishte e angazhuar për ruajtjen e identitetit tonë kombëtar. HTH

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco