VIDEO/ Haradinaj zbërthen ‘mini shengenin’: Zgjerim i influencës ruse, me ftesë të Vuçiçit, Ramës edhe Zaevit

VIDEO/ Haradinaj zbërthen ‘mini shengenin’: Zgjerim i influencës ruse, me ftesë të Vuçiçit, Ramës edhe Zaevit

18:20, 19/11/2019

Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë, gjatë një konference për mediat, ka qënë i ashpër me ideatorët e ‘mini shengenit’, duke thënë se është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan.

“Mini shengeni është vetëm zgjerim për të cilin po na fton Vuçiqi, Edi Rama edhe Zaevi. Është vetëm zgjerim i influencës ruse dhe kineze në Ballkan. Pra nuk është mini shengeni interes i Kosovës”, deklaroi Haradinaj.

Gjatë konferencës, Haradinaj ka folur edhe për liberalizimin e vizave, duke u shprehur optimist se do realizohet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco