Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:09, 19/11/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha u shpjegon fermerëve pse nuk subvencionohen: Se Rama jep 300 milionë euro për 17 km rrugë!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ua ka shpjeguar me shifra të qarta, fermerëve të Lezhës se ku shkojnë paratë e shtetit që nuk jepen për t’i subvencionuar ata dhe kategoritë e tjera.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295225/basha-u-shpjegon-fermereve-pse-nuk-subvencionohen-se-rama-jep-300-milione-euro-per-17-km-rruge/

 

Basha: Të gjithë e dëgjuan thirrjen në stadium, t'u hapë rrugën zgjedhjeve të parakohshme!

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, e ka përforcuar thirrjen e mijëra tifozëve dje në stadium, drejtuar kryeministrit Edi Rama, duke i kërkuar publikisht sot që ta dëgjojë zërin e shqiptarëve dhe t’i hapë rrugën zgjedhjeve të lira e të ndershme.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295220/basha-te-gjithe-e-degjuan-thirrjen-ne-stadium-t-u-hape-rrugen-zgjedhjeve-te-parakohshme/

 

Berisha: Rama ndryhet në Sarajet e Surrelit, anullon axhendën! Nderim tifozëve Kuq e Zi!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar, incidentin që ndodhi mbrëmë në stadiumin “Air Albania” midis mijëra tifozëve dhe kryeministrit të vendit, Edi Rama, që po merrte pjesë në ndeshjen e parë inaguruese. Berisha shkruan se revolta e mijërave tifozëve që thërrisnin “Rama ik”, e ka lënë edhe sot të traumatizuar, Ramën.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295206/berisha-rama-ndryhet-ne-sarajet-e-surrelit-anullon-axhenden-nderim-tifozeve-kuq-e-zi/

 

Protokolli i një nate/ Nga kaosi në hyrje deri te thirrjet ‘Rama ik’

Ndeshja e Shqipërisë me Francën duhej të sillte një atmosferë krejt tjetër në stadiumin e ri të Shqipërisë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295197/protokolli-i-nje-nate-nga-kaosi-ne-hyrje-deri-te-thirrjet-rama-ik/

 

Nuk është i mirëpritur/ Meta shpall ‘non grata’ ambasadorin Berndt Borchardt

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bern Borchardt nuk është i mirëpritur në presidencën shqiptare.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295245/nuk-eshte-i-mirepritur-meta-shpall-non-grata-ambasadorin-berndt-borchardt/

 

'Disa diplomatë si leckat e Ramës'/ Meta: 'Non Grata' për Borchardt për t'i treguar kufirin

I ftuar në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur me tone të ashpra ndaj disa ambasadorëve që shërbejnë në vendin tonë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295317/disa-diplomate-si-leckat-e-rames-meta-non-grata-per-borchardt-per-t-i-treguar-kufirin/

 

VIDEO virale/ ‘Rama ik’ në stadium, çfarë premtonte kryeministri...

 “Në momentin kur të largohem, do të largohem kur të vendos unë, dhe jo kur të thonë njerëzit jo se ‘na erdhe në majë të hundës’”.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295308/video-virale-rama-ik-ne-stadium-cfare-premtonte-kryeministri/

 

Mini-Shengeni Ballkanik'/ Palushi: Një ide europiane shumë e mirë, por e ballkanizuar nga Rama dhe Vuçiç

Projekti i mini-Schengenit Ballkanik është një ide perëndimore, por që po ballkanizohet nga Rama dhe Vuçiç.

Kështu u shpreh në një intervistë për Syri TV, gazetari Enton Palushi.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/295262/mini-shengeni-ballkanik-palushi-nje-ide-europiane-shume-e-mire-por-e-ballkanizuar-nga-rama-dhe-vucic/

 

VIDEO/ ‘Pyjet’ me kanabis të shqiptarëve habisin policinë

E përditshmja britanike, The Guardian, shkruan sot se policia spanjolle ka arrestuar gjashtë shqiptarë dhe ka sekuestruar 16 mijë rrënjë kanabis.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/295283/video-pyjet-me-kanabis-te-shqiptareve-habisin-policine/

 

'Ndryshimi i kufijve, i gabuar'/ Engel: Do bëj gjithçka për të ndihmuar Kosovën e Shqipërinë

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet me Jashtë i tha Zërit të Amerikës, se shpreson që qeveria e ardhshme e Kosovës të ketë një bazë sa më të gjerë dhe se do të bëjë të pamundurën për të ndihmuar Kosovën dhe Shqipërinë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/295290/ndryshimi-i-kufijve-i-gabuar-engel-do-bej-gjithcka-per-te-ndihmuar-kosoven-e-shqiperine/

 

Kandidati hungarez zgjidhet Komisionar i Zgjerimit të BE-së

Parlamenti Evropian e miratoi Oliver Varhelyin për Komisionar të Zgjerimit të Bashkimit Evropian.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/295269/kandidati-hungarez-zgjidhet-komisionar-i-zgjerimit-te-be-se/

 

Duka kritikon Rejën për barazimin me Andorrën: Do t’i propozoj që të ...

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, komentoi atmosferën dhe situatën e Kombëtares, teksa ishte i ftuar në emisionin “Pressing”.

Duka foli dhe për trajnerin Edi Reja, të cilin e kritikon për ndeshjen me Andorrën, ku kuqezinjtë barazuan 2-2 në “Elbasan Arena”.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/295341/duka-kritikon-rejen-per-barazimin-me-andorren-do-ti-propozoj-qe-te/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco