Votat me erë të rëndë nga Serbia, që 'sëmurën' Kosovën

Votat me erë të rëndë nga Serbia, që 'sëmurën' Kosovën

07:20, 14/11/2019

Prokuroria e Kosovës thotë se ende është në fazën e hetimeve lidhur me rastin e votave nga Serbia, për të cilat ishin ngritur dyshime se pas hapjes së zarfeve lëshonin një erë të rëndë çka u dyshua se kishte ndikuar në përkeqësimin e gjendjes shëndetësore të 20 zyrtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Prokuroria insiston se mostrat e këtyre zarfeve janë dërguar për ekzaminim në një prej laboratorëve evropianë, por nuk tregon se në cilin shtet.

Zëdhënësi i Prokurorisë së Kosovës, Ekrem Lutfiu i ka thënë shkurt Radios Evropa e Lirë se janë në fazën e hetimeve dhe nuk ka dhënë përgjigje në pyetjet rreth laboratorit ku janë dërguar analizat, pyetje këto shtesë që ka kërkuar Radio Evropa e Lirë.

Më 13 tetor, teksa po hapnin dhe verifikonin votat e ardhura nga Serbia në zarfet e mbyllura, fillimisht kanë qenë 20 zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) që ishin ankuar për gjendjen e tyre shëndetësore dhe më pas 12 prej tyre patën përfunduar të shtrirë në spital.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Selman Dervishi-Mani,USA.poet,21 vepra kombtare Sh17/11/2019 07:15

VOTAT E HELMUARA NGA SERBIA,QË SËMURËN KOSOVËN;SQOTA TË SHQELMUARA NGA FERRGRIA,QË E THURËN HORRPROVËN;SIKUR DIKUR;NJË ARDHACAK KRIMINEL PARAQITEJ SI LYPSAR;DHE,KËRKOI KONAK NJË SHTEPIE TË VARFËR MALËVRIES;ATA TË VARFËR;POR,SI VATËR BUJARE;I BËJNË KONAK;PËR DARKË KISHIN PASUR PASUL; MUSAFIRIN PASDARKË PO PYESIN;SI E KE EMRIN?;AI PO PËRGJEGJEJ;EMRIN E KAM PASUL;ATA KISHIN VETËM NJË DHOMË GJUMI,RANË TË GJITHË ME FJETË,GJËR DHE GJATË,SHTROJES MBI DYSHEME TË DHOMËS;AI PASULI,RA AFËR TË VETMËS VAJZË TË SHTEPISË,E CILA KISHTE QENË BJONDE,SHUMË E BUKUR;AH,TERRORISTI GJATË NATËS,DUKE E DHUNUAR VAJZËN;VJAZA BRITKE,KËRKONTE NDIHMË NGA PRINDËT; OU KUKU NËNË Ë BABË,PO M'DHMBË BARKU,NGA PASULI;PRINDET DUKE MENDUAR QË I KA BERË DIÇKA DËM PASULI I DARKËS;PO E NGUSHLLOJNË;HAJT SE TË KALON; E PYESIN NEPËR TERR,PA DITUR CILIN PASUL;SE A PO TË QETË BARKU;VAJZA PO U BËRTET;OU,PASULI,PASULI;PO MË DHEMBË BARKU;PRINDET NUK KUPTONIN SE,NUK KUPTONIN:HAJT SE TË KALON;POR,MOS BËN ZHURUM,DHE FLIJ E,MOS NA TRAZO NË PIKË TË TERRIT T'NATËS;A,VAJZA SHUKATI;AI TERRORISTI ËNDE PA ZBARDHUR DITA, IKU,E HUMBI,SI SHURRA E PULËS!;KËSHTU SHTËPI E MALSISË ME T'VARFËR,BUJARE; OH,PËSOJË NGA PRANIMI NË KONAK,TË NJË TERRORISTI MË KANIBALË,PADIJE;EDHE E POSHTROI DHE FAMILJEN,DUKE IA DHUNUAR VAJZËN OUH,NË SHTËPINË E VETË?! SHUMË T'FALA,REFGJAT LUFTË,PËRZENË ME DHUNË,NGA FASHIZMI RUSO SERBË;O, PREKJE NGREJ MOLSQOTËS;OUUUH HEEEJ,VDEKJE PREJ GOLGOTËS!!. MANI,USA.

Shto koment

Denonco