Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

07:59, 13/11/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Basha: Dhuna te Unaza e re për të fshehur vjedhjen 40 milionëshe të Ramës

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka vizituar banorët e Unazës së re të dhunuar në mënyrë barbare nga policia në orët e para të mëngjesit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/293713/video-basha-dhuna-te-unaza-e-re-per-te-fshehur-vjedhjen-40-milioneshe-te-rames/

 

VIDEO/ Unaza nën shtetërrethim, gaz lotsjellës e dhunë ndaj banorëve

Policia e Shtetit e shumtë në numër ka vënë nën shtetrrthim zonën e Astirit gjatë mengjesit të sotshëm.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/293634/video-unaza-nen-shteterrethim-gaz-lotsjelles-e-dhune-ndaj-banoreve/

 

VIDEO/ Gjithë shteti në Astir për të dhunuar banorët, IKMT nis prishjen

Ka nisur me tensione protesta  e sotme e banorëve të "Astirit", pas paralajmërimeve se IKMT do të nisë sot aksionin për shembjen e banesave.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/293623/video-gjithe-shteti-ne-astir-per-te-dhunuar-banoret-ikmt-nis-prishjen/

 

FOTOLAJM/ Shtetrrethim në Unazën e Re, banorët ngrihen për të mbrojtur shtëpitë, ndiqni pamjet

Banorët e Unazës së Re kanë reaguar mëngjesin e sotëm ndaj pranisë së madhe të Policisë në zonë, që ka rethuar gjithë segmentin rrugor dhe po përgatitet për të shembur banesat.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/293619/fotolajm-shtetrrethim-ne-unazen-e-re-banoret-ngrihen-per-te-mbrojtur-shtepite-ndiqni-pamjet/

 

'Më thyen 3 dhëmbë dhe më thanë se nuk besonin në Zot'/ 80-vjeçari rrëfen për Syri TV terrorin policor

Fotot e tij bënë xhiron e rrjetit sot dhe provokuan reagimin e shumë qytetarëve. Por pas disa orësh qëndrimi në spital, ku ndodhet ende, 80-vjeçari Çerçiz Jaçe rrëfen ekskluzivisht për Syri TV dhunën policore sot te “Unaza e Re”.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/293825/me-thyen-3-dhembe-dhe-me-thane-se-nuk-besonin-ne-zot-80-vjecari-rrefen-per-syri-tv-terrorin-policor/

 

'Dy duar për një kokë janë'/ Koka për dhunën te 'Astiri': Sandër Ushtaraku e kthehu vendin në fushë-beteje

Drejtori i Syri TV, Bledian Koka, teksa komentoi zhvillimin e sotëm pranë Unazës së Re, ka paralajmëruar përkeqësim të situatës nëse nuk arrihet dialogu qeveri-banorë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/293761/dy-duar-per-nje-koke-jane-koka-per-dhunen-te-astiri-sander-ushtaraku-e-kthehu-vendin-ne-fushe-beteje/

 

VIDEO/ Dhuna e policisë ndaj banorëve, mes të plagosurve edhe Lindita Protoduari

IKMT me mbështetjen e dhunëshme të policisë ka nisur sot  shembjen e banesave në zonën e Unazës së Re, ndërsa mes banorëve dhe policisë ka pasur përplasje dhe tensione.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/293666/video-dhuna-e-policise-ndaj-banoreve-mes-te-plagosurve-edhe-lindita-protoduari/

 

 ‘Harta e Mini Shengenit Rama-Vuçiç, qëllimi zhdukja kriminale e Kosovës’

Ish-kryeministri Berisha, ka demaskuar edhe njëherë projektin Vuçiç-Rama të Mini Shengenit Ballkanik, që në fakt sipas tij nuk është gjë tjetër qëllimi i zhdukjes kriminale të Kosovës nga harta e rajonit dhe gllabërimi i saj nga Serbia.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/293797/harta-e-mini-shengenit-rama-vucic-qellimi-zhdukja-kriminale-e-kosoves/

 

Eksperti amerikan këshillon Kosovën: Kujdes në marrëveshjen me Serbinë, ruani integritetin territorial

Daniel Serwer, analisti amerikan dhe eksperti i çështjeve për Ballkanin, tha se Kosova duhet të tregohet e kujdesshme në arritjen e një marrëveshjeje me Serbinë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/293863/eksperti-amerikan-keshillon-kosoven-kujdes-ne-marreveshjen-me-serbine-ruani-integritetin-territorial/

 

FOTO/ Sondazhet në Britani/ Johnson epërsi të dyfishtë ndaj Corbyn, Farage në ‘rënie të lirë’

Punës pas vendimit të Nigel Farage për të tërhequr kandidatët e partisë Brexit nga vendet konservatore

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/293808/foto-sondazhet-ne-britani-johnson-epersi-te-dyfishte-ndaj-corbyn-farage-ne-renie-te-lire/

 

Oferta e bujshme nga Katari, 560 milionë euro për të blerë klubin e Napolit

Napoli pritet të ndryshojë pronarë.

Familja e sheikut të Katarit, Al-Thani, do të bëjë një ofertë prej 560 milionë euro për presidentin e Aurelio De Laurentiis për të blerë klubin e Napolit, shkruan “Corriere dello Sport”, raporton SYRI.net.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/293862/oferta-e-bujshme-nga-katari-560-milione-euro-per-te-blere-klubin-e-napolit/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco