Shefi i USAID në Prishtinë, vlerëson të rinjtë: Me idetë e tyre, Kosovën e pret një e ardhme e ndritur

Shefi i USAID në Prishtinë, vlerëson të rinjtë: Me idetë e tyre, Kosovën e pret një e ardhme e ndritur

21:36, 12/11/2019

Administratori i Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), Mark Green, tha të martën në Prishtinë se të rinjtë dhe idetë e tyre e bëjnë të besojë që Kosovën e pret një e ardhme e ndritur.

Ai i bëri komentet në hapje të platformës së internetit "Youth Lead Global" në Kosovë, që synon t'i afrojë të rinjtë nga vende të ndryshme, për realizimin e ideve dhe projekteve të tyre, raporton VOA.

Zoti Green ndodhet në Kosovë për të mbështetur veç të tjerash, projektet për energjinë që financohen nga Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco