VIDEO/ Zgjedhjet në Kosovë, partitë depozitojnë 100 ankesa pas shpalljes së rezultateve

VIDEO/ Zgjedhjet në Kosovë, partitë depozitojnë 100 ankesa pas shpalljes së rezultateve

22:21, 08/11/2019

Në Kosovë, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka pranuar 100 ankesa pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit nga ana e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Sipas rezultateve, kryeson lëvizja Vetëvendosje e pasuar nga Lidhja Demokratike, të cilat kanë përmbyllur takimet e grupeve punuese për harmonizimin e programit qeverisës, duke u hapur mundësi bisedimeve politike për një marrëveshje për bashkëqeverisje, që mund të ndodhë pas certifikimit të rezultateve, raporton VOA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco