Albin Kurti viziton Shkupin, pritet nga kryeministri Zaev! Ja temat që diskutuan

Albin Kurti viziton Shkupin, pritet nga kryeministri Zaev! Ja temat që diskutuan

18:13, 04/11/2019

Gjatë vizitës në Shkup, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, është takuar sot me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Përmes një postimi në Facebook, Kurti ka njoftuar takimin me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, si dhe ka treguar për temën e bisedimeve mbi situatën politike në dy vendet, mundësitë e bashkërendimit të ndërsjellët, raportet midis shteteve të rajonit dhe çështjet e integrimit evropian.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco