‘Armatosja e Serbisë nga Rusia e Kina’, Haradinaj: Ndalni këtë çmenduri, para se...

‘Armatosja e Serbisë nga Rusia e Kina’, Haradinaj: Ndalni këtë çmenduri, para se...

11:54, 04/11/2019

Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë një thirrje të fortë Serbisë, duke i kërkuar të ndalë armatosjen me pajisje ushtarake nga Rusia dhe Kina.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Haradinaj shkruan se armatosja e Serbisë është kërcënim i drejtpërdrejtë për Kosovën, paqen e brishtë në rajon, si dhe perspektivën Euro-Atlantike.

“Armatosja e vazhdueshme e Serbisë me pajisje ushtarake nga Rusia dhe Kina (Pancirë, Sisteme të Mbrojtjes Ajrore, Dronë etj) është kërcënim i drejtpërdrejtë për Kosovën, paqen e brishtë në rajon, si dhe perspektivën Euro-Atlantike. Serbia duhet ta ndalë këtë çmenduri para se të bëhet vonë!”, shkruan Haradinaj.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco