VIDEO/ Prodhohet makina e parë 'Made in Kosova''

VIDEO/ Prodhohet makina e parë 'Made in Kosova''

07:56, 04/11/2019

Pesë të rinj nga Gjakova të mbështetur nga Fondacioni ‘Bonevet’ dhe disa donatorë të tjerë, arritën pas dy vjetëve pune ta ndërtojnë një makinë elektrike. Ata shpresojnë se projekti i tyre i quajtur "Electric Buggy”, (Makinë Elektrike) do të zgjerohet në të ardhmen me qëllim të mbrojtjes së ambientit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco