Lule, heroit të Kosovës: Zahir Pajaziti sot do të mbushte 57 vjeç!

Lule, heroit të Kosovës: Zahir Pajaziti sot do të mbushte 57 vjeç!

10:53, 01/11/2019

Nga Ramush Haradinaj.

Sot, në ditëlindjen e 57- të Zahir Pajazitit, heroit tonë që zë vend meritor në historinë e lavdishme të vendit, për të nderuar me përulje figurën e tij.

Zahiri dhe bashkëluftëtarët e tjerë janë shembuj të atdhedashurisë dhe vetëmohimit, në kërkim të lirisë dhe të drejtës së shqiptarëve. Ideali i Zahirit do të jetë gjithmonë pikëmbështetje e vizionit tonë për Kosovën.

Lavdi e përjetshme!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku01/11/2019 12:41

A ka shku vallë edhe e drama me thaçiqin me i vu nji tufë lule?

Shto koment

Denonco