Emërohet zv-ambasadori i SHBA-së në Kosovë, prezantohet nga ambasadori Kosnett

Emërohet zv-ambasadori i SHBA-së në Kosovë, prezantohet nga ambasadori Kosnett

18:36, 21/10/2019

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ka njoftuar se Nick Giacobbe është emëruar zëvendës-ambasador në Kosovë.

Përmes një njoftimi në rrjetin social, Twitter, Kosnett ka thënë se është i gëzuar për prezantimin e zëvendësit të ri.

“Nick është një diplomat i mençur dhe me përvojë, i cili bashkë me gruan e tij Cory është duke njohur shtetin dhe duke kontribuuar në fuqizimin e marrëdhënieve në mes të Shteteve të Bashkuara dhe Kosovës”, ka thënë ndër të tjera Kosnett.

Philip Kosnett është emëruar në pozitën e ambasadorit në Kosovë në korrik të vitit të kaluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco