Kosova numëron votat e diasporës, deri tani kryeson Vetëvendosja

Kosova numëron votat e diasporës, deri tani kryeson Vetëvendosja

14:37, 16/10/2019

Në qendrën e numërimit dhe rezultateve në Kosovë sot kanë nisur të numërohen votat nga diaspora. Deri rreth orës 13:30 kanë numëruar 3 mijë e 473 vota.

Nga ky numër 1552 vota janë për Lëvizjen Vetëvendosje, 716 për Lidhjen Demokratike të Kosovës, 553 për Partinë Demokratikë të Kosovës, 314 koalicioni AAK-PSD dhe 242 vota Nisma Socialdemokrate, njofton Zeri.

Numrimi është duke vazhduar edhe në këto moment. Për zgjedhjet e 6 tetorit kanë qenë të çertifikuar mbi 42 mijë pjestarë të diasporës

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco