Serbia: Edhe Shefi i NATO-s kërkon vazhdimin e Dialogut me Kosovën

Serbia: Edhe Shefi i NATO-s kërkon vazhdimin e Dialogut me Kosovën

12:09, 15/10/2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka folur për dialogun Kosovë - Serbi. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi dje në Londër se bashkëpunimi i NATO-s me Serbinë është i mirë dhe e ka vlerësuar këtë vend si partner të besueshëm. Deklaratat e tij i transmetoi, kreu i delegacionit serb në Asamblenë Parlamentare të NATO-s në Londër, Dragan Shormaz.

Në një prononcim për ‘Tanjug’, Shormaz tha se gjatë seancës së djeshme, deklarata e rëndësishme e Stoltenbergut mund të dëgjohet se “NATO mbështet vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë, dhe se bisedimet duhet të rifillojnë urgjentisht”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco