I dërguari special i Trump bën me djersë Vuçiçin: Prano Kosovën

I dërguari special i Trump bën me djersë Vuçiçin: Prano Kosovën

20:22, 12/10/2019

Javën e shkuar, i dërguari i posaçëm i presidentit të SHBA-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell vizitoi Prishtinën dhe Beogradin, vizitë që përkoi edhe me përfundimin e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë.

Por gjatë takimit në Beograd, i dërguari i Donald Trump i ka bërë një propozim të prerë presidentit serb Aleksander Vuçiç.

Sipas asaj që shkruan “Kurir”, media e afërt me Vuçiç, Granell citohet ti ketë thënë: “Prano Kosovën”.

Sipas këshilltares për mediat të presidentit Vuçiç, deklarata e Përfaqësuesit Special të Trump është quajtur e çuditshme dhe e papritur...

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco