Haradinaj: E pranojmë rezultatin! Nuk duam rinumërim, e padrejtë ta dëmtojmë procesin aq të mirë!

Haradinaj: E pranojmë rezultatin! Nuk duam rinumërim, e padrejtë ta dëmtojmë procesin aq të mirë!

14:03, 08/10/2019

Ramush Haradinaj, kreu i AleancĂ«s pĂ«r ArdhmĂ«rinĂ« e KosovĂ«s dhe i koalicionit AAK-PSD deklaroi sot para mediave se “ Aleanca, koalicioni ynĂ«, e pranon rezultatin zgjedhor, ashtu siç Ă«shtĂ« njoftuar nga KQZ.  Nuk kĂ«rkojmĂ« rinumĂ«rim, nuk e kontestojmĂ« rezultatin zgjedhor, - theksoi Haradinaj.

“ NĂ«se ndonjĂ« deputet ka vĂ«rejtje, e gĂ«zon lirinĂ«, por ne nuk kĂ«rkojmĂ« rivotim as pĂ«rmbysje tĂ« rezultatit, sepse mendojmĂ« se Ă«shtĂ« e padrejtĂ« ta dĂ«mtojmĂ« nĂ« njĂ« ditĂ« kaq tĂ« mirĂ«, njĂ« proces kaq tĂ« mirĂ« zgjedhor, njĂ« sukses kaq tĂ« madh tĂ« demokracisĂ« siç u vĂ«rtetua nĂ« 6 tetor. E respektojmĂ«. Qytetari nuk na e dha tĂ« drejtĂ«n tĂ« formojmĂ« qeverinĂ«, ia ka dhĂ«nĂ« partive tĂ« tjera. Pra, i urojmĂ« partitĂ« pĂ«r suksesin e arritur, edhe tĂ« parĂ«n, edhe tĂ« dytĂ«n, secilĂ«n parti. “  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco