Kosova, shembull i demokracisë në rritje, në rajonin që vuan nga autoritarizmi!

Kosova, shembull i demokracisë në rritje, në rajonin që vuan nga autoritarizmi!

08:37, 07/10/2019

Nga Ilir Meta.

Zgjedhjet e djeshme në Kosovë, një shembull i shkëlqyer i funksionimit të demokracisë dhe i besimit te demokracia dhe vota e lirë.

Urime qytetarëve të Kosovës dhe klasës politike, që i treguan mbarë botës se shteti i Kosovës është jo vetëm tërësisht funksional, por edhe një shembull i demokracisë në rritje, në një rajon që ende vuan nga autoritarizmi dhe pamundësimi i zgjedhjeve tërësisht të lira, si ato që e gjithë bota ndoqi dje në Kosovë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco