Javë më parë betohej se 'do mbyllë televizionin po nuk fitoi PDK', sot Baton Haxhiu përlotet

Javë më parë betohej se 'do mbyllë televizionin po nuk fitoi PDK', sot Baton Haxhiu përlotet

00:12, 07/10/2019

"Nëse nuk fiton Kadri Veseli, mbyll televizionin". Kështu do të shprehej disa javë më parë gazetari Baton Haxhiu.

Dhe sot, kur kreu i PDK doli publikisht duke pranuar humbjen dhe daljen në opozitë, Haxhiu është parë i përlotur në ekranin e Klan Kosovës.

Image

Sipas Presheva Jonë, përveç kësaj, Baton Haxhiu ka frikë se tani ka mbetur pa sponsorë besnikë, ka frikë se Gjykata Speciale do të nisë të mbledhë shokët e tij, të cilët akuzohen për krime lufte dhe vrrasje pas lufte të rivalëve politikë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

ANI07/10/2019 10:46

B... q... spiun serb te shpetojne lotet se po te iken pushteti.Te iku nga KOSOVA ,po te vjen fundi ne SHQIPERI shko mor kurve e gje shpetim ne serbi se atje e ke koken.

Pai kemben e mbare o politikane te Kosoves !07/10/2019 01:31

Baton Haxhiu e Alfred Peza janë dy gazetarët më të neveritshëm që i kanë bërë shërbim me servilizëm flagrant e primitivizëm skandaloz, politikave më korruptive të dy shteteve shqiptare.

Shto koment

Denonco