Haradinaj zotohet të mbrojë nga politikanët, ushtarët, policët, gjyqtarët

Haradinaj zotohet të mbrojë nga politikanët, ushtarët, policët, gjyqtarët

10:37, 19/09/2019

Nga Ramush Haradinaj.

Askush nga politika nuk ka të drejt të fyej apo sulmojë ushtarin aktiv, policin në detyrë, prokurorin dhe gjyqtarin në funksionet e tyre. Mbështetja ndaj tyre është obligim moral, ligjor e kombëtar i secilit prej nesh.

Deri në 2 % të BPV për mbrojtje të atdheut, +2000 policë shtesë për sigurinë në rrugë e lagjet tona, +100 prokurorë në betejën kundër krimit, +100 gjyqtarë shtesë në ndarjen e drejtësisë dhe zgjidhjen e lëndëve të panumërta që presin në radhë. Ky është zotimi im. Ja kemi borxh Kosovës, t’i mbështesim ata që ruajnë dhe mbrojnë qytetarin e shtetin.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco