Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:30, 17/09/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha: Rama premtoi uljen e çmimit të energjisë, por zhyti në varfëri e çoi në vetëvrasje shqiptarët

Ky eshte videomesazhi tjeter me fakte i kreut të opozitës Lulzim Basha për skandalet e qeverisjes se Edi Ramës.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/280914/basha-rama-premtoi-uljen-e-cmimit-te-energjise-por-zhyti-ne-varferi-e-coi-ne-vetevrasje-shqiptaret/

 

VIDEO/ ‘Rama politikan që qeveris me krimin, Bardhi: Mark Babani i dënuar për vjedhje makinash

Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi ka dalë në një konfernce shtypi  nga selia e PD.

“Kandidati i Edi Ramës për Vaun e Dejës, Mark Babani, është i dënuar në Itali për vjedhje makinash”, tha ai.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/280855/video-rama-politikan-qe-qeveris-me-krimin-bardhi-mark-babani-i-denuar-per-vjedhje-makinash/

 

Tabaku: Rama vjedh pronën private dhe publike me VKM! Ua mer pronarëve për t’ua falur gjoja investitorëve

Jorida Tabaku ka bërë një denoncim të fortë lidhur me projektligjin për Korporatën e Investimeve Shqiptare (KISH), që po diskutohet në komisionin e Ekonomisë dhe Financave, duke zbardhur se cilat janë intresat e vëreta të këtij projektligji.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/280829/tabaku-rama-vjedh-pronen-private-dhe-publike-me-vkm-ua-mer-pronareve-per-tua-falur-gjoja-investitoreve/

 

‘Nuk ka marrëveshje me Ramën. Pakti i vetëm me shqiptarët për të zhdukur të keqen’

Nenkryetari i PD, Edi Paloka: Rama per ye fshshur te inkriminuarin e rradhes shpik marrveshje neper media

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/280893/nuk-ka-marreveshje-me-ramen-pakti-i-vetem-me-shqiptaret-per-te-zhdukur-te-keqen/

 

VIDEO/ Zbulon ish-kryeministri Berisha: Ja çfarë më kërkoi Soros në 2005

Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të hapur në Shtetet e Bashkuara dhe mjaft vende të botës dhe ta mbështesë karrierën e tij rreth kësaj ideje.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/280928/video-zbulon-ish-kryeministri-berisha-ja-cfare-me-kerkoi-soros-ne-2005/

 

Meta me zyrtarin e lartë gjerman: Antagonizmi të marrë fund, të zëvendësohet me dialog konstruktiv

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka pritur sot në një takim në Presidencë Sekretarin  Parlamentar të Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtëisë të Gjermanisë, z. Christian Lange, ku shprehu besimin në mbështetjen e Gjermanisë për të ardhmen europiane të Shqipërisë dhe për forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe strategjike ndërmjet dy vendeve.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/280926/meta-me-zyrtarin-e-larte-gjerman-antagonizmi-te-marre-fund-te-zevendesohet-me-dialog-konstruktiv/

 

Skandali i radhës/ Fituesi i aeroportit të Vlorës i paracaktuar

Pasi dështoi me turqit për të ndërtuar aeroportin e Vlorës, Edi Rama ka vendosur të bëjë një tjetër ceremoni për të prezantuar projektin për këtë gjë.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/280894/skandali-i-radhes-fituesi-i-aeroportit-te-vlores-i-paracaktuar/

 

‘Kemi edhe 7-8 kryebashkiakë rilindas të inkriminuar në listë’

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka deklaruar në Report Tv në emisionin ‘5 pyetje me Babaramon’ se përveç tre kryebashkiakëve, Pjetrin, Kajmakun dhe Babanit, PD-ja ka edhe 7-8 kryebashkiakë që ka marrë informacione që kanë të shkuar kriminale.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/280950/kemi-edhe-7-8-kryebashkiake-rilindas-te-inkriminuar-ne-liste/

 

Krimi i rëndë/ Vritet një shqiptar në Angli. Ja emri

Një i ri shqiptar është gjetur i plagosur rëndë kur forcat e policisë hynë në një apartament në Brajton, Britani e Madhe, të mërkurën e 11 shtatorit.

Ai u dërgua në spitalin Royal Sussex County por nuk i mbijetoi dot plagëve të rënda.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kronike/280947/krimi-i-rende-vritet-nje-shqiptar-ne-angli-ja-emri/

 

Dënohet me 30 vjet burg, 'nxitësi' i vrasësit të punonjësit të policisë

Gjykata Themelore në Prishtinë e dënoi me 30 vjet burgim të akuzuarin Enver Sikiraqa, pasi e shpalli fajtor për shtytje në veprën penale, vrasje e rëndë.

Lajmin e konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Mirlinda Gashi, zëdhënëse e Gjykatës Themelore në Prishtinë.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kosova/280871/denohet-me-30-vjet-burg-nxitesi-i-vrasesit-te-punonjesit-te-policise/

 

SHBA gati përgjigjen pas sulmeve në Arabinë Saudite, po presim raportin e tyre

Çmimet e naftës u rritën gati 20% në një moment të hënën, gjatë shkëmbimeve në bursë.

Për më shumë          

https://www.syri.net/bote/280858/shba-gati-pergjigjen-pas-sulmeve-ne-arabine-saudite-po-presim-raportin-e-tyre/

 

Flet trajneri i Dortmundit: Barça pa Messin luan ndryshe!

Trajneri i Borussia Dortmund po pret me padurim ndeshjen e Borussia Dortmund ndaj Barcelonës në Champions League.

Për më shumë          

https://www.syri.net/sport/280964/flet-trajneri-i-dortmundit-barca-pa-messin-luan-ndryshe/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco