Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:15, 10/09/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Meta pyet deputetët: Çfarë duhej të bëja kur dy veta ishin 'çmendur' e donin përplasje?!

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur me një kundërpyetje të menjëhershme, deputetëve të komisionit hetimor sot, si deputetit Ruçi, nëse kishte pasur rrugë të tjera për ta nxjerrë vendin nga kriza?

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279225/meta-pyet-deputetet-cfare-duhej-te-beja-kur-dy-veta-ishin-cmendur-e-donin-perplasje/

 

Meta: Kisha informacion për plane që do të destabilizonin vendin, me 8 qershor do digjej parlamenti…

Presidenti i Republikës ka patur informacione për përpjekje për të organizuar akte destabilizmi në vend në mënyrë të veçantë në datën 7 Qershor një ditë para se presidenti të bënte pubik paralajmërimin për shfuqizimin e datës 30 Qershor.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279206/meta-kisha-informacion-per-plane-qe-do-te-destabilizonin-vendin-me-8-qershor-do-digjej-parlamenti-hellip/

 

Meta: Parlamenti bëri gjykim para se të nisë hetimin, votimi me një kanditat është fiktiv

Ka nisur komisioni Hetimor për Presidentin e Republikës,

Më se i përpiktë në orar. Në orën 09:48, Presidenti Ilir Meta doli nga Presidenca së bashku me zëdhënësin Tedi Blushi dhe këshilltarin e tij. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279201/meta-parlamenti-beri-gjykim-para-se-te-nise-hetimin-votimi-me-nje-kanditat-eshte-fiktiv/

 

‘Presidenti e fitoi betejën sot me armë të ligjshme’/ Boçi: ‘Paralajmëruam që Rama kërkonte konflikt’

Ish-deputeti i Partisë Demkratike, Luciano Boçi, duke komentuar  zhvillimet e ditës së sotme që lidhen me komisionin hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta, tha nga studio e Neës 24, se dëshmia e  sotme e presidentit, Ilir Meta ishte një betejë e fituar, pasi sipas tij, kreu i Shtetit kishte të gjithë “setin e armëve të ligjshme” që ta justifikonte veprimin mbi 30 qershorin.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279353/presidenti-e-fitoi-betejen-sot-me-arme-te-ligjshme-boci-paralajmeruam-qe-rama-kerkonte-konflikt/

 

Kryengritja e Postribës - kryengritja antikomuniste e parë dhe më e fuqishme e kohës së vet!

Shkruan Sali Berisha

Ish-kryeministri Berisha ka përkujtuar në një shënim në facebook Lëvizjen e parë Antikomuniste të Postribës në vitin 1946, të cilën e cilëson si kryengritjen e parë dhe më të fuqishme antikomuniste në Evropë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279343/kryengritja-e-postribes-kryengritja-antikomuniste-e-pare-dhe-me-e-fuqishme-e-kohes-se-vet/

 

FOTO/ Basha në PPE, lobon për hapjen e negociatave

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po merr pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane, që po zhvillon punimet në Bruksel.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/279322/foto-basha-ne-ppe-lobon-per-hapjen-e-negociatave/

                                    

Nusja, vëllai, motra/ Të gjithë njerëzit e Ulsiut drejtora. Emrat

Të gjithë drejtorë, zyrtarë të lartë në Dibër dhe Tiranë.

Bëhet fjalë për njerëzit e deputetit rilindas, Ulsi Manja.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/279335/nusja-vellai-motra-te-gjithe-njerezit-e-ulsiut-drejtora-emrat/

 

Misteri i jahtit luksoz në Shëngjin, bossi vjen ta marrë ja çfarë tha në polici për kapitenin e zhdukur

Sa vjen dhe shtohen edhe më shumë misteret rreth jahtit luksoz turk që u gjend i braktisur dy ditë më parë 15 milje larg Portit të Shëngjinit, por kur nuk dihet ende fati i kapitenit të mjetit lundrues.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/279341/misteri-i-jahtit-luksoz-ne-shengjin-bossi-vjen-ta-marre-ja-cfare-tha-ne-polici-per-kapitenin-e-zhdukur/

 

Çertifikohen 21subjekte politike me 685 kandidatë për deputet nga KQZ-ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) mori vendim për Certifikimin e 21 subjekteve politike me gjithsej 685 kandidatë për deputetë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/279312/certifikohen-21subjekte-politike-me-685-kandidate-per-deputet-nga-kqz-ja/

 

Kryeministri Johnson imiton Presidentin Trump, rritet në sondazhe

Kur Boris Johnson fitoi garën e partisë së tij konservatore në muajin korrik për të pasuar zonjën Theresa May si kryeministër i Britanisë, Presidenti Donald Trump e përshëndeti fitoren e tij, duke e quajtur atë “Trumpi i Britanisë”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/279364/kryeministri-johnson-imiton-presidentin-trump-rritet-ne-sondazhe/

 

Lionel Messi shpallet lojtari i vitit

Messi ka fituar një tjetër çmim individual. Ylli argjentinas ka shtuar një tjetër çmim individual.

Lideri i Barcelonës është shpallur lojtari i vitit nga “ESPN Sports Center”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/279359/lionel-messi-shpallet-lojtari-i-vitit/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco