VIDEO/ Ekspertët: Zgjedhjet e shpeshta ndikojnë negativisht në ekonomi

VIDEO/ Ekspertët: Zgjedhjet e shpeshta ndikojnë negativisht në ekonomi

19:55, 08/09/2019

Në 6 tetor të këtij viti, në Kosovë pritet të mbahen zgjedhjet parlamentare, të katërtat me radhë që nga shpallja e pavarësisë.

Që nga 2008, asnjë qeveri nuk ka arritur të përmbushë mandatin e plotë katër vjeçar dhe kjo situatë sipas ekpertëve, ndikon negativisht në zhvillimin ekonomik të Kosovës, raporton VOA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco