VIDEO/ Festë dhe këngë në rrugët e Prishtinës, por shihni çfarë bën tifozi çek

VIDEO/ Festë dhe këngë në rrugët e Prishtinës, por shihni çfarë bën tifozi çek

18:22, 07/09/2019

Nuk mjaftoi vetëm stadiumi “Fadil Vokrri”. Festa për fitoren e Kosovës ndaj Republikës Çeke vijoi edhe në rrugët dhe sheshet e Prishtinës.

Por festës në fjalë nuk iu bashkuan vetëm tifozët dardanë, por edhe ata miq.

Siç mund të shihet në videon e mëposhtme, të postuar nga Gazeta Express, një tifoz çek është bërë personazh në kryeqytetin e Kosovës me festën e tij të veçantë.

Nën ritmet e muzikës vendase, ai kërceu dhe festoi njësoj sikur të kishte fituar kombëtarja e tij. /Syri.net

Ja pamjet:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco