VIDEO/ Fooorca Kosovë! Ramush Haradinaj shkelmoi topin, tani s'e mban më vendi

VIDEO/ Fooorca Kosovë! Ramush Haradinaj shkelmoi topin, tani s'e mban më vendi

15:50, 07/09/2019

“Bashkë me Anitën, në mbështetje të djelmoshave tanë të pamposhtur. Forca Kosovë!” Ramush Haradinaj, kryeministri i dorëhequr i Kosovës, në këto momente po mbështet fuqimisht ekipin kombëtar të vendit të tij, që sapo ka përfunduar 1 me 1, pjesën e parë të përballjes me Kombëtaren e Çekisë në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Ndeshja po zhvillohet në kuadër të eliminatoreve të EURO 2020. Por, Haradinaj, që pret vetëm fitoren, nuk është mjaftuar me këtë urim.

Haradinaj ka përgatitur më herët një spot televiziv me Kombëtaren e Kosovës, ku shfaqet vetë si furbollist dhe shkelmon topin në mes të fushës, një spot që e ka publikuar në Fb e tij  vetëm një orë para ndeshjes dhe që ngritur peshë, zemrat e tifozerisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco