Tërbohet ariu, sulmon efektivin e policisë

Tërbohet ariu, sulmon efektivin e policisë

21:14, 24/08/2019

Një efektiv policie gjatë ditës së djeshme, në Pejë është sulmuar nga ariu.

Gjatë sulmit, polici ka arritur ta të shpëtojë nga kafsha e egër duke mundur që të neutralizojë situatën dhe të largohet pa agravuar më tej, duke shmangur kështu edhe rrezikun e madh për jetën.

Nga ky sulm sipas informacioneve të marra nga mediat kosovare, polici është detyruar të marrë edhe trajtim të specializuar mjekësor.

Gjendja shëndetësore e efektivit të policisë momentalisht nuk dihet se si është saktësisht por  flitet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco