Haradinaj nuk ndalet para mbetjeve të Millosheviçit, Serbia jashtë Kosovës

Haradinaj nuk ndalet para mbetjeve të Millosheviçit, Serbia jashtë Kosovës

18:50, 24/08/2019

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj, vazhdon misionin e tij patriotik duke deklaruar se Serbia nuk do të ketë kurrë më punë në Kosovë, pasi shtetin e kanë fuqizuar me ushtri dhe ka kontrollin e plotë të territorit.

“Mbetjet e Millosheviçit nuk po ndalen! As unĂ« nuk do te ndalĂ«m qĂ« ta mbajĂ« SerbinĂ« jashtĂ« KosovĂ«s. Fuqizuam shtetin tonĂ« me ushtri dhe pĂ«rmes tarifave kemi mbrojtur tregun tonĂ«. Kosova Ă«shtĂ« shtet sovran nĂ« tĂ«rĂ« territorin e saj dhe Serbia nuk do tĂ« ketĂ« kurrĂ« mĂ« punĂ« kĂ«tu”, ka shkruar ai nĂ« Facebook. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco