Thaçi shpallë zgjedhjet javën tjetër, zbardhet data se kur do mbahen

Thaçi shpallë zgjedhjet javën tjetër, zbardhet data se kur do mbahen

21:26, 22/08/2019

Javën e ardhshme, konkretisht të hënën, pritet që presidenti i Republikës së Kosovës t’i shpallë zgjedhjet e jashtëzakonshme.

Burime e mediave vendase, tregojnë se data definitive e zgjedhjeve do të jetë 6 tetori.

Partitë politike do të kenë afat kohor 10 ditë për të mbajt fushatë nëpër komuna të ndryshme të vendit.

Vlen të theksohet se deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot për shpërndarjen e legjislaturës së gjashtë ende pa i skaduar mandati kushtetues, prej katër vjetësh.

Me 89 vota pro, një kundër dhe dy abstenime, Kuvendi votoi pro shpërndarjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco