Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:26, 22/08/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

'Hajduti Psiqik, rrezik për çdo familje'/ Basha: Ja 5 arsyet pse Edi Rama nuk e do vetingun e politikanëve

Edi Rama përbën rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje. Ai dhe krimi i organizuar janë të pandashëm.

Kështu shprehet në një reagim të tijin në Facebook, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Për më shumë            

https://www.syri.net/politike/275408/hajduti-psiqik-rrezik-per-cdo-familje-basha-ja-5-arsyet-pse-edi-rama-nuk-e-do-vetingun-e-politikaneve/

 

'1 milion turistë'/ Berisha citon INSTAT dhe nxjerr zbuluar Ramën

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama do të deklaronte plot mburrje se vetëm, gjatë muajit gusht në Shqipëri janë futur1 milion turistë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/275445/1-milion-turiste-berisha-citon-instat-dhe-nxjerr-zbuluar-ramen/

 

‘Rama më i rrezikshëm se Mihal Kokëdhima, po ia dorëzon Shkodrën, Tom Doshit’

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në “Neës 24”, dy çështjet më të “nxehta” të ditëve të fundit në vend, atë të Bashkisë së Shkodrës dhe incidentin në Porto Palermo. Për të dyja këto çështje, Lubonja ka bërë fajtor kryeministrin Edi Rama, duke u shprehur se ai është më i rrezikshëm se Mihal Kokëdhima dhe se çdo njeri tjetër, dhe se shteti i së drejtës nuk i shkon as në ëndërr.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/275407/rama-me-i-rrezikshem-se-mihal-kokedhima-po-ia-dorezon-shkodren-tom-doshit/

 

VIDEO/ Veliaj kërcënon banorët e 'Unazës së Re', reagon Zhupa: Anëtari më famëkeq i bandës së Edi Ramës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj kërcënon banorët e Unazës së Re, që prej muajsh protestojnë kundër projektit që prek banesat e tyre.

Për më shumë            

https://www.syri.net/politike/275406/video-veliaj-kercenon-banoret-e-unazes-se-re-reagon-zhupa-anetari-me-famekeq-i-bandes-se-edi-rames/

 

Basha zbulon emrin e trafikantit që mbledh votat për Ramën në Velipojë

Kreu i opozitës ka zbuluar emrin e personit që mbledh votat për Edi Ramën në Velipojë.

Në një reagim në faqen e tij në Facebook, kreu i PD-së shkruan se personi që mbledh votat në Velipojë është Pëllumb Gjoka.

Për më shumë            

https://www.syri.net/politike/275334/basha-zbulon-emrin-e-trafikantit-qe-mbledh-votat-per-ramen-ne-velipoje/

 

PD: Varrosja e Dosjes 184 në prag të ngritjes së SPAK, nuk ka për ta shpëtuar Edi Ramën!

Partia Demokratike zbardhi sot një lojë të rëndë dhe të rrezikshme që po luhet me mbylljen e Dosjes 184 të vjedhjes së votave në Dibër. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/275353/pd-varrosja-e-dosjes-184-ne-prag-te-ngritjes-se-spak-nuk-ka-per-ta-shpetuar-edi-ramen/

 

Skema, ja si fitonin milionat nga kreditë punonjësit e fondacionit

Policia e Tiranës vuri sot në pranga shtatë persona dhe një tjetër e shpalli në kërkim.

Ata dyshohen se përmes skemave të kredive fiktive, përfituan shumën prej 3.7 milionë eurove.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/275308/skema-ja-si-fitonin-milionat-nga-kredite-punonjesit-e-fondacionit/

 

Miku i Ramës e shoqëroi në SHBA/ Vuçiç kapet mat nga ish-kryediplomati serb

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ndodhet për një vizitë pune në SHBA, por reagimi i ish-ministrit të jashtëm Vuk Jeremiç duket se e ka vënë në siklet shefin e Beogradit.

Për më shumë            

https://www.syri.net/kosova/275402/miku-i-rames-e-shoqeroi-ne-shba-vucic-kapet-mat-nga-ish-kryediplomati-serb/

 

Merkel sigurohet nga Johnson, do arrijë marrëveshjen e 'Brexit' në 30 ditët e ardhshme

Angela Merkel i dha sot një shtytje ‘Brexit’ të Boris Johnson, pasi ajo tha se ky hendek mund të kapërcehej, nëse Mbretëria e Bashkuar mund të dalë me alternativa praktike dhe të realizueshme brenda 30 ditëve të ardhshme, por ajo gjithashtu insistoi se Gjermania është e gatshme për një ndarje pa marrëveshje.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/275446/merkel-sigurohet-nga-johnson-do-arrije-marreveshjen-e-brexit-ne-30-ditet-e-ardhshme/

 
Real Betis i lutet Messit të mos kthehet nga dëmtimi këtë javë

Të dielën Barcelona luan kundër Real Betis në javën e dytë të La Ligas.

Barcelona ka bërë një postim ku tregon se Lionel Mesi është duke u stërvitur me skuadrën katalanase.

Për më shumë            

https://www.syri.net/sport/275475/real-betis-i-lutet-messit-te-mos-kthehet-nga-demtimi-kete-jave/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco