Haradinaj përkujton Arbën Xhaferin: Mendimtari i lirisë!

Haradinaj përkujton Arbën Xhaferin: Mendimtari i lirisë!

10:42, 15/08/2019

Nga Ramush Haradinaj.

Arbën Xhaferi shënon kthesë në avansimin e të drejtës shqiptare!

Arbën Xhaferi ishte personaliteti që gjithë jetën e tij ia dedikoi kauzës sonë, të drejtave të ligjshme të popullit tonë.

Sot në përvjetorin e shtatë të vdekjes së tij, Arbën Xhaferin e kujtojmë si veprimtar, atdhetar dhe politikan, që dëshmoi se identieti ynë, e drejta jonë, peshojnë më shumë se çkado tjetër në jetën e njeriut. Lider i pakompromentuar dhe me ideale të larta, Xhaferi do të kujtohet përherë si mendimtar i lirisë, që u bë zë dhe udhërrëfyes i shumë brezave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco