'Do shes bostan': Deputeti shqiptar nis punë për të siguruar fonde për zgjedhjet e jashtëzakonshme

'Do shes bostan': Deputeti shqiptar nis punë për të siguruar fonde për zgjedhjet e jashtëzakonshme

13:31, 08/08/2019

Një prej deputetëve të parlamentit të Kosovës, i cili u shpërnda nga pak ditë më parë, Danush Ademi, ka zgjedhur një formë origjinale dhe ndryshe nga shumë kolegë, për të “sigurua fondet” që do ti duhen për fushatën me rastin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme që do të zhvillohen së shpejti. Dhe këto financa duket se Dubrava ka menduar që ti sigurojë nëpërmjet shitjes së shalqinëve (Bostanëve) që tashmë janë pjekur në bahçen e tij.

“Po fillojna mu përgatitë, për zgjedhje me shit Bostan”, ka shkruar ai në faqen e tij në FB shoqëruar edhe me fotografi duke vjelë bostan.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco