FOTO/ E bëjnë publike! Baton Haxhiu, këshilltar i Hashim Thaçit

FOTO/ E bëjnë publike! Baton Haxhiu, këshilltar i Hashim Thaçit

22:39, 31/07/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, janë fotografuar sot së bashku në një prej bareve të Prishtinës., ku nuk ka munguar as Baton Haxhiu.

Ende nuk dihen arsyet e takimit, por një qëllim mund të jetë: Behgjet Pacolli të bëhet pjesë e PDK-së.

Një zhvillim i tillë nuk do të ishte dhe befasues, pasi Pacolli edhe në të kaluarën e ka dëgjuar Thaçin, duke bërë që të jetë pjesë e çdo kalkulimi politik, shkruan Gazeta Express.

Madje, Pacolli edhe në deklarimet mediale që i ka pasur i ka dalë krah Thaçit për idenë e ndryshimit të kufijve, duke thënë se presidenti nuk do ta lejonte asnjëherë cenimin e territorit të Kosovës.  

Dhe sigursht që, në një situatë të tillë politike, Hashim Thaçit i nevojitet shumë edhe "këshilla" e Baton Haxhiut. /Syri.net

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco