LISTA/ 'Mos ma prek Ramushin', sa shumë këngë dedikuar ish-komandantit të UÇK-së

LISTA/ 'Mos ma prek Ramushin', sa shumë këngë dedikuar ish-komandantit të UÇK-së

22:55, 21/07/2019

Ramush Haradinaj, kreu i AAK, kryeministër në disa legjislatura dhe një prej komandatëve më të famshëm të UÇK-së është prej atyre politikanëve, kënga për të cilët nuk ka pushuar asnjëherë.

Pinjoll i një prej familjeve më martire të Kosovës, që lirinë e ka paguar me gjakun e djemve të saj, Haradinaj është bërë shpeshherë frymëzim për këngëtarë të ndryshëm.

E teksa sot ai është kryefjala në të gjitha trevat shqipfolëse, Syri.net sjell listën e këngëve dedikuar Ramush Haradinajt.

Ish-komandanti i UÇK-së, përveçse në trimëri e atdhedashuri, edhe në këtë aspekt nuk ka rivalë mes politikanëve shqiptarë. /Syri.net

Lista e këngëve është shumë e gjatë, por ne po sjellim vetëm disa prej tyre:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco