VIDEO/ Fjalimi brilant i Haradinajt/ 100 herë me u rrëzu, çohem si macja...

VIDEO/ Fjalimi brilant i Haradinajt/ 100 herë me u rrëzu, çohem si macja...

19:59, 21/07/2019

Dy ditë pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Syri.net ju risjell edhe një herë një prej fjalimeve të tij më brilante dhe më domethënëse të kreut të AAK-së dhe ish-komandatit të UÇK-së.

Aso kohe, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj do të dilte në foltoren e Kuvendit, në dhjetorin e 2017-ës, pasm kritikave nga deputetët e opozitës, LDK dhe Vetëvendosje.

Ai u tha deputetëve të LDK-së njëqind herë të rrëzohet në këmbë zgjohet.

“Me marr macen e me gju prapë në këmbë bie, por plot janë këtu që nëse rrëzoheni nuk qoheni më në këmbë. Edhe politikisht, edhe me zgjedhje, edhe m’u rrzu edhe m’u çu, për tema t ‘atdheut mane men, këtu më keni gjithë. Për që mendon dikush se ma devijon rrugën për tema të atdheut gaboni”, do të shprehej Haradinaj. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco