Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:20, 21/07/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha në Kurbin: Shqiptarët të varfër e të papunë, Rama me një grusht hajdutësh po plaçkisin Shqipërinë

Gjatë një takimi në Kurbin, kreu i PD, Lulzim Basha është shprehur se, varfëria, papunësia, mungesa e mundësive në jetë vjen për shkak të grabitjes dhe plaqë po i bëhet Shqipërisë nga Edi Rama dhe një grup hajdutësh.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268665/basha-ne-kurbin-shqiptaret-te-varfer-e-te-papune-rama-me-nje-grusht-hajdutesh-po-plackisin-shqiperine/

 

FOTO/ Haradinaj pushton rrjetet sociale dhe zemrat e shqiptarëve, zemëratë ndaj Ramës

Dorëheqja e kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj, pasi thirrjes për t’u marrë në pyetje nga Gjykata e Hagës, ka shkaktuar një valë reagimesh në rrjetet sociale, duke u kthyer në kryefjalën e 24 orëve të fundit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268642/foto-haradinaj-pushton-rrjetet-sociale-dhe-zemrat-e-shqiptareve-zemerate-ndaj-rames/

 

Kryegjyqtarja e Hagës që ngriti akuza kundër Haradinajt, njeriu i Soros të paktën prej 1998

Një ditë pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, dalin detaje të reja se kush e ka përgatitur thirrjen e tij për herë të tretë në Gjykatën e Hagës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268682/kryegjyqtarja-e-hages-qe-ngriti-akuza-kunder-haradinajt-njeriu-i-soros-te-pakten-prej-1998/

 

Në vend të një portreti/ Të gjitha betejat e fituara të Ramush Haradinajt

Ramush Haradinaj, edhe pse e pagoi me gjakun e shumë dëshmorëve në familje, betejën e tij të parë të madhe e fitoi me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268555/ne-vend-te-nje-portreti-te-gjitha-betejat-e-fituara-te-ramush-haradinajt/

 

'Do të kemi sërish situata të nxehta'/ Çfarë paralajmëron Voltana Ademi

E ftuar në “Kjo Javë”, kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi paralajmëroi se do të kemi sërish situata të nxehta politike në vend.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268667/do-te-kemi-serish-situata-te-nxehta-cfare-paralajmeron-voltana-ademi/

 

Pas Haradinajt thirret në Hagë edhe Jakup Krasniqi!

Pas Ramush Haradinajt dhe këshilltarit të presidentit, Hashim Thaçi, ish-shefin e Shtabit të UÇK-së, Bislim Zyrapi,  gjykata speciale në Hagë duket se ka lëshuar edhe fletëthirrje të tjera.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268575/pas-haradinajt-thirret-ne-hage-edhe-jakup-krasniqi/

 

Kallëzimi i PD për 30 Qershorin/ Ja 7 pikat që rrëzojnë votimet e Ramës

Partia Demokratike ka kallëzuar në prokurori anëtarët e KQZ-së, komisionerët e PS dhe zyrtarë të lartë për krimet e kryera para, gjatë dhe pas 30 Qershorit

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268618/kallezimi-i-pd-per-30-qershorin-ja-7-pikat-qe-rrezojne-votimet-e-rames/

 

PD: Rama refuzoi fondet e BE për rrugët që të vjedhë shqiptarët me PPP-të

Partia Demokratike deklaroi sot se Edi Rama refuzoi fondet nga BE për rrugët që të vjedhë me koncesione dhe projektin e PPP-ve ‘1 miliard euro’.

Ish-deputetja e PD Grida Duma tha se rrugët si Milot-Balldren, janë pjesë e autostradës Blu që u financua në samitin e Poznanit, por Shqipëria nuk paraqiti asnjë projekt.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/268602/pd-rama-refuzoi-fondet-e-be-per-rruget-qe-te-vjedhe-shqiptaret-me-ppp-te/

 

Vrau gruan me thikë, gjendet i mbytur burri/ Emri

Një ditë më parë qëlloi me thikë dhe vrau bashkëshorten e tij.

Policia u vendos në kërkim të tij, por sot është gjetur i mbytur Adrian Kuka, 37 vjeç.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/268552/vrau-gruan-me-thike-gjendet-i-mbytur-burri-emri/

                                    

Shtohen thirrjet nga Gjykata Speciale për ish drejtues të UÇK-së/ Kujt i janë dërguar?

Thirrjet për ish drejtuesit dhe ish pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po shtohen dita ditës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/268715/shtohen-thirrjet-nga-gjykata-speciale-per-ish-drejtues-te-uck-se-kujt-i-jane-derguar/

 

Ofendoi Erdoganin, dënohet me burg aktorja turke

Gjykata e Apelit në Turqi dënoi me 11 muaj dhe 20 ditë burg për aktoren dhe këngëtaren Zuhal Olcay për fyerje të Presidentit turk Recep Tayyip Erdogan.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/268631/ofendoi-erdoganin-denohet-me-burg-aktorja-turke/

 

Drejtori i Barcelonës merr këtë vendim përfundimtar për Neymarin

Kampionët e Spanjës pas shumë debateve të zhvilluara brenda bordit të klubit më në fund kanë marrë vendim përfundimtar për çështjen “Neymar”.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/268717/drejtori-i-barcelones-merr-kete-vendim-perfundimtar-per-neymarin/

                                    

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco