Haradinaj jep dorëheqjen, ja fjalët e para pas largimit si kryeministër

Haradinaj jep dorëheqjen, ja fjalët e para pas largimit si kryeministër

16:29, 19/07/2019

KoKryeministri i Kosovës ka dhënë ditën e sotme në mënyrë të papritur dorëheqjen nga Kryeministër i Kosovës.

Haradinaj e ka dhënë dorëheqjen në përfundim të mbledhjes së sotme, me agumentin se është thirrur nga Gjykata e Hagës.

Në një dalje publike pas këtij vendimi

Haradinaj është shprehur se nuk mund të paraqitet si “kryeministër i Kosoës në Gjykatën e Hagës”

Haradinaj tha se do të do paraqitet pranë kësaj gjyjatë javën e ardhshme ku do të merret në pyetje dhe ku do të mbroj pastërtinë e tij.

‘Nuk shkoj në Gjykatë në detyrë, nuk ia bëj Kosovës këtë”, tha ndër të tjera Haradinaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco