Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:14, 16/07/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Analiza e liderit të opozitës: 3 arsyet pse shqiptarët braktisën Edi Ramën në 30 Qershor

Lideri i opozitës Lulzim Basha, zhvilloi një takim informal me strukturat e PD në Malësi të Madhe, ku dha disa mesazhe të rëndësishme për situatën pokitike në vend. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/267497/analiza-e-liderit-te-opozites-3-arsyet-pse-shqiptaret-braktisen-edi-ramen-ne-30-qershor/

 

 

‘Rama i arrestoi, Gjykata i liroi si të pafajshëm’/ Basha: ‘Të burgosurit politikë të kohërave moderne’

I pranishëm sot në Koplik bashkë me ish-deputetë të zonës si edhe kryetaren e bashkisë, Voltana Ademi, kreu i PD-së Lulzim Basha, ka takuar edhe qytetarë të ndryshëm, midis edhe një të arrestuar për djegien e KZAZ.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/267511/rama-i-arrestoi-gjykata-i-liroi-si-te-pafajshem-basha-te-burgosurit-politike-te-koherave-moderne/

 

Kryemadhi zbulon dosjen e re me përgjime, ja kush janë zyrtarët socialistë që blejnë vota

E ftuar në “5 pyetje” me Babaramon, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur edhe për një dosje të re përgjimesh ku janë përfshirë të tjerë personazhe të lartë të Partisë Socialiste të cilët sipas Kryemadhit janë kapur në përgjime duke blerë vota.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/267517/kryemadhi-zbulon-dosjen-e-re-me-pergjime-ja-kush-jane-zyrtaret-socialiste-qe-blejne-vota/

 

VIDEO/ Zguri-Bibës: 'I vetmi turp që kam, është se jam prane teje i ulur në këtë tavolinë' (Debati i plotë)

Një debat i ashpër ka shoqëruar mbledhjen e mbyllur të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve midis kryetarit të këtij komisioni Klement Zguri dhe nënkryetarit, Denar Biba, ku kreu i KQZ-së ka kërkuar hapjen e kutive të votimeve të 30 qershorit për të parë nëse aty ka apo jo më shumë fletë votimi se sa numri i votuesve që kanë shkuar realisht në votimet, ndërsa Biba ka insistuar për të mos i hapur duke kërkuar të fshehë manipulimin.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/267496/video-zguri-bibes-i-vetmi-turp-qe-kam-eshte-se-jam-prane-teje-i-ulur-ne-kete-tavoline-debati-i-plote/

 

Kryemadhi jep zgjidhjen/ 50 mijë firma, Meta shpall referendum për ...

Në emisionin 5 pyetje nga Babaramo, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka dhënë një propozim në mënyrë që Shqipëri të dalë nga kriza që e ka kapur dhe për të shmangur kriza të tjera.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/267538/kryemadhi-jep-zgjidhjen-50-mije-firma-meta-shpall-referendum-per/

 

VIDEO/ ‘Faleminderit President’... Ja si u prit me ovacione fjala e Berishës në Kongresin e Opozitës Iraniane

Ish-Kryeministri Berisha është pritur me ovacione në  ASHRAF3,  gjatë fjalës së tij të mbajtur në këtë Kongres të Rezistencës Iraniane, ku merrnin pjesë përfaqësues të 45 vendeve.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/267528/video-faleminderit-president-ja-si-u-prit-me-ovacione-fjala-e-berishes-ne-kongresin-e-opozites-iraniane/

 

Dosjet '184' dhe '339'/ Gjata: Ulsi Manja duhej të ishte në burg, s'mund të hetojë presidentin

Aktorët kryesorë të Komisionit Hetimor për Presidentin e Republikës, janë personazhet e dosjeve “184” dhe “339” të vjedhjes së zgjedhjeve në bashkëpunimit me krimin e organizuar, të cilët do të duhej të hetoheshin vetë nga drejtësia.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/267464/dosjet-184-dhe-339-gjata-ulsi-manja-duhej-te-ishte-ne-burg-s-mund-te-hetoje-presidentin/

 

Rritja e çmimit të naftës nga Rama, Bozdo: PD do ta ulë 300 lekë për litër

Drejtuesi i lartë demokrat Eno Bozdo ka dalë në një deklaratë për mediat. Ai ka theksuar se, “me rritjen e re të çmimit, paratë shkojnë dy herë në xhepat e oligarkëve të sektorit, ndërsa shqiptarët paguajnë dy herë të njëjtën gjë”.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/267411/rritja-e-cmimit-te-naftes-nga-rama-bozdo-pd-do-ta-ule-300-leke-per-liter/

 

Njoftim i Spitalit të Traumës/ Shpërthimi në ish-Bllok, ja gjendja e personave të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm tronditi mesditëne  e sotme zonën e ish-bllokut në Tiranë, ku si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi në një argjendari mbetën të plagosur 5 persona nga të cilët dy janë në gjendje të rëndë në repartin e Djegie Plastikës në QSUT.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/267461/njoftim-i-spitalit-te-traumes-shperthimi-ne-ish-bllok-ja-gjendja-e-personave-te-plagosur/

 

Tragjike në Tiranë! 40-vjeçari hidhet nga kati i pestë i pallatit, ndërron jetë menjëherë

Një qytetar, i moshës 40 vjeç, me iniciale I.ZH, është hedhur nga kati i pestë i një pallati në zonën e Porcelanit në Tiranë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/267470/tragjike-ne-tirane-40-vjecari-hidhet-nga-kati-i-peste-i-pallatit-nderron-jete-menjehere/

 

Macron rrëzon planin Vuçiç-Rama-Thaçi/ Marrëveshja Serbi-Kosovë, sipas Gjermanisë dhe Francës

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha të hënën në Beograd se vizita e tij dyditëshe në Serbi synon hapjen e një faqeje të re në marrëdhëniet dypalëshe.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/267492/macron-rrezon-planin-vucic-rama-thaci-marreveshja-serbi-kosove-sipas-gjermanise-dhe-frances/

 

VIDEO/ Plas në Itali, banorët nuk lirojnë banesat, barrikada zjarri dhe bombula gazi ndaj policisë

Objekte të hedhura nga dritaret kundër oficerëve të policisë, dyshekë, bombula gazi dhe koshë plehrash që u është vënë flaka, kjo ka qenë pamja me të cilën janë përballur qytetarë të shumte ditën e sotme në periferi të Romës veriore dhe autorët kanë qenë banorët e ish institutit bujqësor në Via Cardinal Capranica, në Primavalle

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/267443/video-plas-ne-itali-banoret-nuk-lirojne-banesat-barrikada-zjarri-dhe-bombula-gazi-ndaj-policise/

 

Prapaskena/ Maksi Lopez ka marrë ofertë nga mafia për t’u hakmarrë ndaj Icardit

Dikur kanë qenë shokë të ngushtë, por tashmë marrëdhënia mes Maksi Lopez dhe Mauro Icardit nuk është aspak miqësore.

Kjo për shkak të Wanda Narës, ish-bashkëshortja e sulmuesit 35-vjeçar.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/267557/prapaskena-maksi-lopez-ka-marre-oferte-nga-mafia-per-tu-hakmarre-ndaj-icardit/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco