Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:10, 15/07/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Raporti i Barometrit Balkanik të Korrupsionit/ Berisha: Shqipëria, delja e zezë e rajonit dhe Europës

Sipas Barometrit të Balllkanit, në Shqipëri perceptimi për korruspionin mbetet më i lartë se kudo tjetër në shtetet e Ballkanit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/267254/raporti-i-barometrit-balkanik-te-korrupsionit-berisha-shqiperia-delja-e-zeze-e-rajonit-dhe-europes/

 

DOKUMENTI/ Spaho: Rama gënjeu, çmimi i karburantit do të rritet

Edi Rama gënjeu, ai po e rrit sërish çmimin e karburantit, duke zhvatur miliona euro të tjera nga xhepat e qytetarëve më të varfër të Europës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/267219/dokumenti-spaho-rama-genjeu-cmimi-i-karburantit-do-te-rritet/

 

Basha me delegacionin amerikano-hebre: Do vazhdojmë betejën tonë deri në triumfin e vlerave të lirisë

Kryetari demokrat Lulzim Basha ka zhvillura nje takim me delegacionin amerikano - hebre.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/267203/basha-me-delegacionin-amerikano-hebre-do-vazhdojme-betejen-tone-deri-ne-triumfin-e-vlerave-te-lirise/

 

Kriza, Berisha e Mediu takojnë këshilltarin e Presidentit Trump

Kreu i republikanëve shqiptarë ka bërë publik detaje të nje takim zhvilluar gjatë ditës së sotme në Tiranë me Ish kryetarin e Bashkise së Neë York Rudi Guiliani, Ish Sekretarin per Homeland Security Tom Ridge dhe Ish kryeministrin  Sali Berisha.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/267202/kriza-berisha-e-mediu-takojne-keshilltarin-e-presidentit-trump/

 

Ja emrat e 24 koordinatorëve që do monitorojnë PD-në deri në 31 gusht

Për Partinë Demokratike nuk do të ketë asnjë ditë pushim. Pasi gjithë aksioneve politike të nisura në fillim të vitit, nuk pritej që në verë të kishte qetësi.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/267163/ja-emrat-e-24-koordinatoreve-qe-do-monitorojne-pd-ne-deri-ne-31-gusht/

 

Skandal/ Vokshi: Ja ilaçet që mungojnë në të gjitha farmacitë

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi, ka deklaruar se prej muajsh shëndetësisë sonë i mungon serumi anti-tetanik.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/267143/skandal-vokshi-ja-ilacet-qe-mungojne-ne-te-gjitha-farmacite/

 

Vasili: Zgjedhjet e menjëhershme, shpëtimi i vetëm i vendit

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili, me anë të një postimi në Facebook, shprehet se mazhoranca është diskretituar dhe se e vetmja zgjidhje mbeten zgjedhjet.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/267252/vasili-zgjedhjet-e-menjehershme-shpetimi-i-vetem-i-vendit/

 

Turisti rrëfen tmerrin në Kanionet e Holtës: Vajzën e pamë që e mori uji, por ishim shumë larg

Një prej turistëve që ndodhej në Kanionin e Holtës, ka treguar disa detaje të tragjedisë ku mbeti e mbytur 25 vjeçarja Tila Sallaku, ndërsa shumë të tjerë mes tyre dhe fëmijë rrezikuan të mbyteshin prej rrymës së ujit.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/267314/turisti-rrefen-tmerrin-ne-kanionet-e-holtes-vajzen-e-pame-qe-e-mori-uji-por-ishim-shume-larg/

 

Dy viktima nga energjia elektrike në Vlorë në pak orë/ Humb jetën edhe 63-vjeçari

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar në Vlorë, menjëherë pasi uniformat blu informuan se në këtë qytet një punonjës i OSHEE humbi jetën në krye të detyrës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/267329/dy-viktima-nga-energjia-elektrike-ne-vlore-ne-pak-ore-humb-jeten-edhe-63-vjecari/

 

Video tronditëse/ Thaçi drejt Hagës, dëshmitari i parë për vrasjet e tij...

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Gani Geci, një prej akuztorëve më të mëdhenj të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, kërkon ballafaqimin me këtë të fundit në Gjykatën e Hagës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/267281/video-tronditese-thaci-drejt-hages-deshmitari-i-pare-per-vrasjet-e-tij/

                                    

Ursula von der Leyen në krye të KE/ Socialistët gjermanë dalin kundër Gjermanisë

Një grua mund të bëhet presidente e KE. SPD duhet të tejkalojë kokëfortësinë e saj dhe të mbështesë Ursula von der Leyen, kandidaten gjermane, ashtu si socialdemokratët e tjerë europianë, mendon Felix Steiner.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/267167/ursula-von-der-leyen-ne-krye-te-ke-socialistet-gjermane-dalin-kunder-gjermanise/

 

VIDEO/ Reali gjen yllin e ri, japonezi Kubo turpëron portierin Navas

Takefusa Kubo është talenti i ri i Realit, që duket se e ka impresionuar stafin teknik në seancat stërvitore të zhvilluara në Montreal.

Për më shumë

https://www.syri.net/sport/267325/video-reali-gjen-yllin-e-ri-japonezi-kubo-turperon-portierin-navas/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco