Kush është boksieri shqiptar që sfidon djalin e kriminelit serb të luftës Arkanit

Kush është boksieri shqiptar që sfidon djalin e kriminelit serb të luftës Arkanit

08:25, 14/07/2019

Dueli që do të zhvillohet së shpejti po pritet me shumë interes. Jo për shkak të sportit të boksit, por edhe për shkak të simbolikës së veçantë.

I lindur në Austri por me origjinë nga Dukagjini i Kosovës bokseri Petrit Mazrekaj pa asnjë humbje deri më tani po bën përgatitjet për fitoren e radhës.

Dueli i tij i radhës ka zgjuar kureshtje të madhe pasi kundërshtari i tij pritet të jetë Velko Razhnjatoviç, djali i kriminelit serb Arkanit.

Razhnjatoviç e ka ftuar Mazrekajn në Beograd por ky i fundit refuzon për shkaqe sigurie. Ai ka përjashtuar edhe Bosnjën si mundësi ndërsa si opsione mbeten Kroacia dhe Gjermania.

Ende mbetet në pikëpyetje data dhe vendi i kësaj përballje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco