VIDEO/ Pamje të rralla! Festë e hare në familjen Jashari

VIDEO/ Pamje të rralla! Festë e hare në familjen Jashari

23:23, 11/07/2019

Një video e rrallë është publikuar në rrjetet sociale, ku shfaqet familja e heroit legjendar të Kosovës, Adem Jashari.

Pamjet e rralla e tregojnë familjen Jashari në momente gëzimi.

Gjithsesi, edhe festat kremtoheshin me armë në familjen Jashari

Siç edhe shihet në video, data e incizimit të këtyre pamjeve te familja Jashari është 4 tetori i vitit 1995, kur në Kosovë mbizotëronte paqja e brishtë.

Përveç burrave duke kërcyer, shfaqen edhe anëtarët e tjerë të familjes. Gratë dhe fëmijët të cilët po qëndronin në shtëpi. Një mundësi shumë e mirë kjo për ti njohur për së gjalli martirët e lirisë së Kosovës.

Në video paraqiten edhe momentet e luftimeve heroike të familjes ndaj ushtrisë serbe. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco