Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:18, 10/07/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

VIDEO/ Basha: Shqiptarët duan ndryshim të vërtetë, jo fasada

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar sot pas protestës madhështore të ditës së djeshme në të cilën morën pjesë dhjetëra mijëra shqiptarë.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/266224/video-basha-shqiptaret-duan-ndryshim-te-vertete-jo-fasada/

 

Kryemadhi: Jemi të gatshëm t'u japim shqiptarëve ndryshimin e duhur

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, duke falenderuar qytetarët që iu bashkuan protestës së madhe të opozitës që u mbajt mbrëmjen e djeshme, shkruan se shqiptarët meritojnë një qeveri që mban përgjegjësi para popullit.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/266253/kryemadhi-jemi-te-gatshem-t-u-japim-shqiptareve-ndryshimin-e-duhur/

 

Berisha: Zaevi plasi ‘bombën’, ja si Rama dhe shërbëtorët miratuan planin serbo-rus për copëtimin e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha e ka cilësuar si ‘bombën’ e radhës Zaev i cili ka zbuluar nëpërmjet një përgjimi faktin se si Rama po dhe argatët e tij shqipfolës po i jepnin jetë planit të Serbisë dhe Rusisë për ndarjen e Kosovës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/266288/berisha-zaevi-plasi-bomben-ja-si-rama-dhe-sherbetoret-miratuan-planin-serbo-rus-per-copetimin-e-kosoves/

 

‘Në fillim vdiq PS, pastaj Rilindja, tani kemi sektin e Soros që komandohet nga Rama’

Aktori Kastriot Çipi në një lidhje telefonike për emisionin 'Tempora' në RTV Ora u shpreh se para 6 viteve vdiq PS dhe fitoi Rilindja, ndërsa sot nuk ka më as Rilindje, por vetëm sekti i Soros që komandohet nga Rama.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/266294/ne-fillim-vdiq-ps-pastaj-rilindja-tani-kemi-sektin-e-soros-qe-komandohet-nga-rama/

 

EuroNews raporton protestën e 10-të/ Rama ik... Në Shqipëri, opozita sërish në rrugë

Euronews, rrjeti më i madh televiziv në Europë, i ka i kushtuar një kronikë të zgjeruar protestës së mbrëmshme të mbajtur nga Opozita përballë zyrave të Ramës në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/266270/euronews-raporton-protesten-e-10-te-rama-ik-ne-shqiperi-opozita-serish-ne-rruge/

 

Gazetarët shqiptarë rrezikojnë jetën kur raportojnë për krimin e organizuar dhe qeverinë Rama

Nga Attila Mong

Dy vajzat e vogla të Klodiana Lalës ishin në gjumë në shtëpinë e prindërve të saj kur dikush e gjuajti shtëpinë me breshëri automatiku në orët e para të mëngjesit të 30 gushtit, duke dëmtuar muret e dritaret.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/266219/gazetaret-shqiptare-rrezikojne-jeten-kur-raportojne-per-krimin-e-organizuar-dhe-qeverine-rama/

 

Demalia: Nuk bëhet reforma me Ulsi Manjën që u ka vjedhur votat shqiptarëve

Analisti Ilir Demalia nga studio e Ora News, tha se reforma në drejtësi ka rezultuar një dështim për Shqipërinë dhe kjo është pranuar nën zë edhe nga vetë ndërkombëtarët.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/266313/demalia-nuk-behet-reforma-me-ulsi-manjen-qe-u-ka-vjedhur-votat-shqiptareve/

 

Deutsche Welle: Demonstruesit pro-europianë duan të heqin qafe Ramën

Demonstruesit pro-Bashkimit Europian duan të heqin qafe kryeministrin e Shqipërisë. Udhëheqësit e opozitës druhen se vendi mund të humbasë nga anëtarësimi në BE, nëse ai qëndron në detyrë

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/266254/deutsche-welle-demonstruesit-pro-europiane-duan-te-heqin-qafe-ramen/

 

‘Nuk rrëzohet me protesta paqësore’/ Lubonja: Rama po instalon diktaturën me ndihmën e ndërkombëtarëve

Analisti Lubonja duke folur për “News 24”  duke folur për “përplasjen” mes Edi Ramës dhe Ilir Metës tha se Rama ka më tepër përgjegjësi, duke thënë se kryeministri është i njohur për personalizim të institucioneve.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/266240/nuk-rrezohet-me-protesta-paqesore-lubonja-rama-po-instalon-diktaturen-me-ndihmen-e-nderkombetareve/

 

Meta në samitin e Sarajevës: Kosova është shtet i pavarur, duhet të trajtohet me respekt

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve të Europës Juglindore (SEECP), që po mbahet në Sarajevë të Bosnje dhe Hercegovinës me pjesëmarrjen e krerëve të shteteve të vendeve të Europës Juglindore.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/266169/meta-ne-samitin-e-sarajeves-kosova-eshte-shtet-i-pavarur-duhet-te-trajtohet-me-respekt/

 

Vrau kunatin pastaj edhe veten, flasin të afërmit e 71- vjeçarit :Na tha t’i ndiznim qiri në Kishë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Korçës. Serefedin Zenellari, 71-vjeç vrau me armë kunatin e tij dhe pas disa orësh u vetëvra.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kronike/266192/vrau-kunatin-pastaj-edhe-veten-flasin-te-afermit-e-71-vjecarit-na-tha-ti-ndiznim-qiri-ne-kishe/

 

VIDEO/ Thyen xhamin e makinës për një sekondë, merr çantën dhe ikën…

Nuk janë të rralla rastet kur thyhen xhamat e veturave me qëllime për të vjedhur gjërat e vlershme brenda saj port ë rralla janë pamje të tilla si këto në videon e mëposhtme.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kosova/266135/video-thyen-xhamin-e-makines-per-nje-sekonde-merr-canten-dhe-iken-hellip/

 

Gjendet e vdekur shkencëtarja amerikane, që zhduk papritur në Kretë

Trupi i një shkencëtareje amerikane, e cila ishte zhdukur një ishullin grek të Kretës një javë më parë, është gjetur nga policia.

Për më shumë          

https://www.syri.net/bote/266185/gjendet-e-vdekur-shkencetarja-amerikane-qe-zhduk-papritur-ne-krete/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco