Mbi 30 mijë kosovarë kaluan fundjavën në bregdetin shqiptar

Mbi 30 mijë kosovarë kaluan fundjavën në bregdetin shqiptar

07:36, 08/07/2019

Rreth 30 mijë pushues nga Kosova kanë kaluar fundjavën në bregdetin shqiptar, njoftojnë mediat kosovare. Por kthimi i tyre në Kosovë ka krijuar fluks të madh të automjeteve dhe trafik në rrugën e Kombit, por edhe në hyrje të qytetit të Kukësit, deri në doganën e Morinës.

Patrullat e përbashkëta policore të Kosovës dhe Shqipërisë kanë marrë masa për të lehtësuar trafikun dhe të orientojnë automjetet

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco