Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:12, 03/07/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Presidenti Meta: Edi thellohu, nëse s’je i pavarur për vendimet e tua atëherë ...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta në një konferencë për mediat në lidhje me krizën politike në Shqipëri, i ka bërë thirrje Edi Ramës që të thellohet, meqenëse nuk reflektoi.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/264588/presidenti-meta-edi-thellohu-nese-sje-i-pavarur-per-vendimet-e-tua-atehere/

 

Ilir Meta kërcënon Xhorxh Soros/ Do më kesh përballë, edhe Avni Rustem do bëhem

Në një konferencë për mediat nga selia e presidencës, Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë për Edi Ramën dhe mentorin e tij, Xhorxh Sorros.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/264591/ilir-meta-kercenon-xhorxh-soros-do-me-kesh-perballe-edhe-avni-rustem-do-behem/

                                    

Anti-shqiptar dhe mafia e rrezikshme/ Berisha: Beteja ime me Soros nga viti 1993

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar manjatin George Soros si anti-shqiptar dhe oragnizatën e tij si “mafia të rrezikshme”.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/264729/anti-shqiptar-dhe-mafia-e-rrezikshme-berisha-beteja-ime-me-soros-nga-viti-1993/

 

Ilir Meta/ Zgjedhjet do të mbahen me 13 Tetor, nuk ka ambasador që e ndalon

Presidenti Ilir Meta ka propozuar një zgjidhje për krizën politike në Shqipëri.

Duke këmbëngulur në dekretin e tij se zgjedhjet janë në 13 tetor, presidenti Meta dha edhe zgjidhjen e tij.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/264592/ilir-meta-zgjedhjet-do-te-mbahen-me-13-tetor-nuk-ka-ambasador-qe-e-ndalon/

 

Meta: E dini si mund të përfundojë?! Rama të nxjerr kartelë shëndetësore e të thotë 'Ç'faj kisha unë që më besuat?!'

Nga fjala e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, para mediave sot

Z. President, nëse Kryeministri nuk e pranon propozimin tuaj, si do të zgjidhet kjo krizë?

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/264620/meta-e-dini-si-mund-te-perfundoje-rama-te-nxjerr-kartele-shendetesore-e-te-thote-c-faj-kisha-une-qe-me-besuat/

 

Basha: 29 vjet pas 2 korrikut ‘90, shqiptarët janë sërish përballë regjimit që do t’i ndajë nga Perëndimi

Kryetari i Partisë Demokratike ka kujtuar nëpërmjet një statusi në profilin e tij në facebook 2 korrikun e vitit 1990, duke kujtuar se shqiptarët ndodhen sërish sot përballë një regjimi që do ti ndajë nga Perëndimi.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/264773/basha-29-vjet-pas-2-korrikut-90-shqiptaret-jane-serish-perballe-regjimit-qe-do-ti-ndaje-nga-perendimi/

 

Miliarderi majtist George Soros akuzohet nga presidenti i Shqipërisë për 'kompllot' që synon destabilizimin e vendit

Chris Irvine FOX News

Presidenti i Shqipërisë, ditë e martën, denoncoi zgjedhjet bashkiake që u zhvilluan të dielën si një "farsë", duke akuzuar filantropin dhe miliarderin e krahut të majtë George Soros për përfshirjen në një "kompllot."

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/264739/miliarderi-majtist-george-soros-akuzohet-nga-presidenti-i-shqiperise-per-kompllot-qe-synon-destabilizimin-e-vendit/

 

Deklaratat e Metës/ 'Balkan Insight': Presidenti shqiptar kërkon që vendi të shmangë 'Planin e Destabilizimit të Soros'

Deklaratave të sotme të presidentit Ilir Meta, i cili gjatë konferencës për shtyp nga selia e presidencës akuzoi manjatin George Soros si ideator i komplotit për kapjen e shtetit, ka bërë jehonë edhe në mediat e huaja.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/264714/deklaratat-e-metes-balkan-insight-presidenti-shqiptar-kerkon-qe-vendi-te-shmange-planin-e-destabilizimit-te-soros/

 

Berisha për ‘La Stampa’/ “Shqipëria e socialistëve, një Narko-Shtet. Zgjedhjet nuk janë të lira!”

Ish-kryeministri Berisha ka dhënë një intervistë për gazetën e mirënjohur italiane ‘La Stampa’ ku ka folur për votimet e fundit moniste në Shqipëri

 Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/264680/berisha-per-la-stampa-shqiperia-e-socialisteve-nje-narko-shtet-zgjedhjet-nuk-jane-te-lira/

 

‘Mendim ndryshe nga DASH’/ ‘Votimet po minojnë të ardhmen europiane të Shqipërisë’

Departamenti i Shtetit këmbënguli që të mbahen zgjedhjet, por disa prej intelektualëve të njohur të sferës shqiptaro-amerikane në SHBA kanë mendime të ndryshme për situatën në Shqipëri

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/264715/mendim-ndryshe-nga-dash-votimet-po-minojne-te-ardhmen-europiane-te-shqiperise/

 

‘OSBE i nxjerr zgjedhjet ‘nul’/ Spaho: ‘Pushteti hyri me një kandidat në gjysmat e bashkive’

Ish-deputeti demokrat, Edmond Spaho i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” tha se raporti i OSBE ODIHR nxjerr ”zgjedhjet” nul.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/264744/osbe-i-nxjerr-zgjedhjet-nul-spaho-pushteti-hyri-me-nje-kandidat-ne-gjysmat-e-bashkive/

 

Zyrtari i njohur amerikan: Të përsëriten zgjedhjet vendore

Analisti David Philips, ish zyrtar i Departamentit të Shtetit në periudhën e Presidentit Klinton,  propozon përsëritjen e zgjedhjeve lokale në Shqipëri si e vetmja mënyrë që vendi të dalë nga situata e pazakontë në të cilën ndodhet.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/264703/zyrtari-i-njohur-amerikan-te-perseriten-zgjedhjet-vendore/

                                    

I arrestuari politik shfaqet me shenja dhune në gjyq/ Berisha paralajmëron Ramën dhe Lleshin

Gjykata e Dibrës dha masat e sigurisë për të arrestuarit për sulmin ndaj KZAZ 19 në Dibër.

Arif Kaloshi, një prej të arrestuarve u shfaq në Gjykatë me shenja dhune, që sipas tij i janë bërë gjatë arrestimit. 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/264720/i-arrestuari-politik-shfaqet-me-shenja-dhune-ne-gjyq-berisha-paralajmeron-ramen-dhe-lleshin/

 

Zyrtare/ Njeriu i besuar i Merkel në krye të BE-së

Ministrja gjermane e mbrojtjes, Ursula Von der Leyen do të jetë presidentja e re e Këshillit të Europës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/264731/zyrtare-njeriu-i-besuar-i-merkel-ne-krye-te-be-se/

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco