Bashkëpunimet me UDB-në dhe tradhtia ndaj UÇK-së/ Zbulohen detaje të reja për vëllain e Thaçit

Bashkëpunimet me UDB-në dhe tradhtia ndaj UÇK-së/ Zbulohen detaje të reja për vëllain e Thaçit

23:55, 27/06/2019

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ZKZ-së e pastaj ish-anëtar i SHIK-ut, Naim Miftari, ka dhënë detaje të reja për Gani Thaçin, vëllain e presidentit të Kosovës.

Miftari përmes një postimi në Facebook, ka treguar edhe njëherë se Gani Thaçi ka qenë mik i Ivica Stanishiqit.

Sipas tij, Thaçi ishe operatori më i vlefshëm i UDB-së gjatë luftës në Kosovë, i cili e dëmtoi rënd UÇK-në dhe komandantin Adem Jasharin e Zahir Pajazitin.

Miftari gjithashtu thotë se shumë gjëra interesante që janë të dobishme për publikun që të i dinë në këtë kohë kur gjithçka ende është megull se kush ishte Gani Thaçi, çfarë funksione ka kryer gjatë luftës dhe si u pasurua pas luftës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco