Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:11, 19/06/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Përgjimet e ‘Bild’/ Këshilltari i Merkel ‘shuplakë’ Ramës: Kërkoji falje shqiptarëve dhe dorëhiqu!

Martin Henze, këshilltari ekonomik i Grupit Parlamentar CDU, të kancelares gjermane Angela Merkel, ka reaguar lidhur me publikimet e djeshme të gazetës gjermane “Bild” dhe gazetarit Peter Tiede.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261321/pergjimet-e-bild-keshilltari-i-merkel-shuplake-rames-kerkoji-falje-shqiptareve-dhe-dorehiqu/

 

Berisha i bindur: Të përdoret çdo mjet i mosbindjes civile për largimin e Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë intervistës në emisionin “Tempora” në Ora News, është shprehur se opozita duhet të përdorë të gjitha aktet e mosbindjes civile për largimin e Ramës.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261324/berisha-i-bindur-te-perdoret-cdo-mjet-i-mosbindjes-civile-per-largimin-e-edi-rames/

 

Rama festoi moshapjen e negociatave/ Shpërthen Berisha: Këta janë sharlatanë, janë mafiozë

I ftuar në Ora News, ish kryeministri Sali Berisha komentoi edhe vendimin e Këshillit të BE-së për të moshapur sërish negociatat me Shqipërinë.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261307/rama-festoi-moshapjen-e-negociatave-shperthen-berisha-keta-jane-sharlatane-jane-mafioze/

 

Berisha: Kurrë nuk do shkoja në zgjedhje pa opozitën, ato janë edhe substancë kur ka alternativë

I ftuar në Ora News, në emisionin Tempora të gazetares Sonila Meço, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se nëse në kohën e qeverisjes së tij klima politike do të ishte në të njëjtën situatë, pra nëse opozita nuk do të merrte pjesë proces, ai kurrë nuk kishte për të shkuar në zgjedhje.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261299/berisha-kurre-nuk-do-shkoja-ne-zgjedhje-pa-opoziten-ato-jane-edhe-substance-kur-ka-alternative/

 

BE i thotë 'Jo' Shqipërisë/ Basha: Ka vetëm një përgjegjës, Rama dhe qeveria e tij

Pas vendimit të BE për të mos hapur as këtë qershor negociatat me Shqipërinë, Lulzim Basha, në nj deklaratë për mediat nga selia e PD, fajësoi kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë e tij si përgjegjëse për lënien pas të vendit në rrugëtimin drejt Europës.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261293/be-i-thote-jo-shqiperise-basha-ka-vetem-nje-pergjegjes-rama-dhe-qeveria-e-tij/

 

Kokëdhima lëshon bombën/ Rama është i çmendur, e njoh mirë

I ftuar në Ora News, ish deputeti i PS dhe mentori i kryeministrit Edi Rama, Koço Kokëdhima ka hedhur një lumë akuzash ndaj shefit të qeverisë.

Sipas Kokëdhimës, me Edi Ramën në krye Shqipëria nuk do të ket kurrë mundësinë të jetë pjesë e Bashkimit Europian.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261289/kokedhima-leshon-bomben-rama-eshte-i-cmendur-e-njoh-mire/

 

VIDEO/ Përgjimet e 'Bild', gazetari: Nëse do ndodhte në Holandë, qeveria do të binte menjëherë

Gazetari Vincent Van Gerven Oi, në një lidhje telefonike për emisionin “Tempora”, u shpreh se nëse në Holandë qeverisë do ti kishin dalë përgjime, do të kishte ënë qeveia menjëherë.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261328/video-pergjimet-e-bild-gazetari-nese-do-ndodhte-ne-holande-qeveria-do-te-binte-menjehere/

 

‘Të gjithë bashkë më 21 qershor’/ Kryemadhi: Shpresat për negociata u shuan, largimi i Ramës e vetmja rrugë’

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar në një postim në rrjetet sociale lidhur mbi ngjarjen e ditës, mos hapjen e negociatave këtë verë për Shqipërinë, ku fajtor ka bërë kryeministrin Rama

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261278/te-gjithe-bashke-me-21-qershor-kryemadhi-shpresat-per-negociata-u-shuan-largimi-i-rames-e-vetmja-rruge/

 

‘Rama gëzon se nuk u hapën negociatat/ Tabaku: “Fasada ra! Ky është tymi i kimikateve të Rilindjes’

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, në një status në profilin e saj në fb ka komentuar edhe vendimin më të fundit të Komisionit Europian për moshapjen e negociatave këtë verë,

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261266/rama-gezon-se-nuk-u-hapen-negociatat-tabaku-fasada-ra-ky-eshte-tymi-i-kimikateve-te-rilindjes/

 

Analisti lëshon alarmin: Shteti ka rënë, jemi në emergjencë Kombëtare...

Në një kohë kur mazhoranca dhe kryeministri Edi Rama sillen nëpër Shqipëri sikur vendi është në normalitet, edhe analistët që janë parë si pranë së majtës, mendojnë ndryshe.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261309/analisti-leshon-alarmin-shteti-ka-rene-jemi-ne-emergjence-kombetare/

 

FOTO/ 'Cosa Nostra' e blerjes së votave, Shehaj: Rrjet mafioz nën drejtimin e Edi Ramës

Përgjimet e publikuara dje nga gazeta gjermane “Bild” treguan se, vjedhja e votave ishte një operacion i planifikuar dhe i realizuar nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/261237/foto-cosa-nostra-e-blerjes-se-votave-shehaj-rrjet-mafioz-nen-drejtimin-e-edi-rames/

 

Takimi i Këshillit të BE, Haradinaj: Taksa nuk përmendet në klauzolën për vizat

Procesi i liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës nuk është zbehur, por është avancuar, ka deklaruar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Këto komente, Haradinaj i bëri gjatë një konference në Prishtinë, pas mbledhjes së rregullt të Qeverisë së Kosovës.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kosova/261338/takimi-i-keshillit-te-be-haradinaj-taksa-nuk-permendet-ne-klauzolen-per-vizat/

 

Merkel: Sanksionet ndaj Rusisë hiqen vetëm kur t'i kthehet sovraniteti Ukrainës

Kancelarja gjermane Angela merkel tha të martën se sanskionet perëndimore kundër Rusisë nuk do të hiqen përderisa Ukrainës nuk i është kthyer sovraniteti.

Për më shumë          

https://www.syri.net/bote/261171/merkel-sanksionet-ndaj-rusise-hiqen-vetem-kur-t-i-kthehet-sovraniteti-ukraines/

 

Milani i kërkon UEFA-s marrëveshjen e çuditshme

Milani mund të mos luajë në Europa League në sezonin e ardhshëm, edhe pse kanë arritur të sigurojnë pjesëmarrjen.

Për më shumë          

https://www.syri.net/sport/261322/milani-i-kerkon-uefa-s-marreveshjen-e-cuditshme/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco