Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:08, 18/06/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

SHKRIMI I PLOTE I BILD/ Përgjimet dëshmojnë se qeveria bleu zgjedhjet dhe Edi Rama e dinte

Nga Peter Tiede, BILD

Shqipëria, një nga vendet më të bukura, por edhe një nga vendet më të prapambetura në Europë. Për turistët, një mister i egër dhe i lirë në brigjet e Adriatikut.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/260951/shkrimi-i-plote-i-bild-pergjimet-deshmojne-se-qeveria-bleu-zgjedhjet-dhe-edi-rama-e-dinte/

 

Basha: Edi Rama krimineli i përsosur i këtij ambienti të mbrapshtë politik

Në një deklaratë të jashtëzakonshme për media, kreu i PD-’ Lulzim Basha duke folur për përgjimet e Bild, është shprehur se Edi Rama është krimineli i përsosur në këtë ambient të mbrapshtë politik, ekonomik dhe shoqëror.  

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/261008/basha-edi-rama-krimineli-i-persosur-i-ketij-ambienti-te-mbrapshte-politik/

 

Basha: Rama i ktheu zyrtarët në hajdut votash, autori kryesor i krimit elektoral

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp pas përgjimeve të publikuara nga Bild, ku ka akuzuar Ramëns si shkaktarin e vetëm të mjerimit ku kanë rënë sot shqiptarët

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/261007/basha-rama-i-ktheu-zyrtaret-ne-hajdut-votash-autori-kryesor-i-krimit-elektoral/

 

‘Kolumbia e Evropës’, Peter Tiede: Shqipëria rrezik për Ballkanin

Gazetari Gjerman Peter Tiede ka publikuar në gazetën gjermane Bild , një shkrim për Shqioërinë ku vendi thekson se është një nga më të bukurit, por edhe një nga më të prapambeturit në Evropë

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/260934/kolumbia-e-evropes-peter-tiede-shqiperia-rrezik-per-ballkanin/

 

BILD akuzon prokurorinë: Po të reagonit, Shqipëria s’do ishte kështu

E përditshmja gjermane, BILD, akuzon organin e akuzës se po të kishin hetuar manipulimet zgjedhore në Shqipëri, vendi nuk do kishte mbërritur në këtë pikë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/260932/bild-akuzon-prokurorine-po-te-reagonit-shqiperia-sdo-ishte-keshtu/

 

Edi Rama në gjendje të rëndë: Do hedh në gjyq gazetarin e Bild

Kryeministri Rama duket se është shfazuar komplet pas publikimit të sotëm të Bild ku u kap në përgjime duke kontrolluar manipulimin e zgjdhjeve të vitit 2017 në Dibër.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/260953/edi-rama-ne-gjendje-te-rende-do-hedh-ne-gjyq-gazetarin-e-bild/

 

Bujar Nishani: Shqipëria ka rrëshqitur në një regjim anarkik

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së, ish-Presidenti Bujar Nishani thotë se situata në vend është e rëndë dhe se Shqipëria ka rrëshqitur në një regjim anarkik.

I ftuar në ‘A show’ në News24, Nishani tha se ky regjim është në korrelacion të plotë me krimin e organizuar.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/261026/bujar-nishani-shqiperia-ka-rreshqitur-ne-nje-regjim-anarkik/

 

'Frikë nga bombat e 'Bild'/ Gjekmarkaj-Ballës: Ja pse sajuat shkarkimin e Metës dhe shoqërimin e Bashës

Analisti dhe pedagogu, Agron Gjekmarkaj, në emisionin Real Story në Vizion Plus tha se: 'Zhurma për shkarkimin e Presidentit dhe Rama u përpoq të ekplisonte bombën e Bildit duke krijuar zhurmë për shkarkimin e Presidentit dhe ajo më e rënda loja e Prokurorisë për të marrë me forcë Lulzim Bashën.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/261027/frike-nga-bombat-e-bild-gjekmarkaj-balles-ja-pse-sajuat-shkarkimin-e-metes-dhe-shoqerimin-e-bashes/

 

Neritan Ceka në ‘Open’: PS-ja është kthyer në organizatë kriminale

Këtë të hënë në emisionin ‘Open’ në TCH foli Neritan Ceka. Në lidhje me përgjimet e publikuara nga BILD, Neritan Ceka tha se kjo PS e sotme nuk është PS-ja e dikurshme me intelektualë si Arta Dade, etj. Sot është Rilindja që vjedh votat, shtoi Ceka.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/261022/neritan-ceka-ne-open-ps-ja-eshte-kthyer-ne-organizate-kriminale/

 

Përgjimet, Shehaj: Arroganca e Ramës e Gjiknurit kurohet me burg

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka reaguar pas 16 përgjimeve të publikuara sot nga gazeta gjermane ‘Bild’, ku shfaqeshin biseda për pazare elektorale mes zyrtarëve të Partisë Socialiste në zgjedhjet e Dibrës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/261036/pergjimet-shehaj-arroganca-e-rames-e-gjiknurit-kurohet-me-burg/

 

VIDEO/ Fiks 1 muaj më parë, kur Edi Rama mohonte se Gjiknuri ishte në përgjime

1 muaj më parë, në studion e ‘Opinion’ do të mohonte me të madhe se Damian Gjiknuri ishte në përgjime për blerje votash në Dibër.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/260997/video-fiks-1-muaj-me-pare-kur-edi-rama-mohonte-se-gjiknuri-ishte-ne-pergjime/

 

Shqipëria aspak shanse për negociatat, Maqedonia e Veriut diskuton datën

Ambasadorët e përhershëm të BE-së janë mbledhur në Luksemburg në prag të takimit të nesërm të ministrave të Jashtëm, që do të ketë në fokus zgjerimin.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/261030/shqiperia-aspak-shanse-per-negociatat-maqedonia-e-veriut-diskuton-daten/

 

E zbulon gazetarja e njohur: Rama do të ketë fundin e Presidentit gjerman që kërcënoi “Bild’

Autorja e emisionit “Tempora’ në Ora Neës, Sonila Meço, në një postim në facebook ka bërë një krahasim midis kërcënimit që Rama i bëri sot gazetarit të ‘Bild’ se do ta hedhë në gjyq, me atë çfarë ndodhi në Gjermani në vitin 2011, kur Presidenti Ëulff mori në telefon kryeredaktorin e Bild, një ditë përpara se tabloidi të publikonte një skandal huamarrje të tij.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/260995/e-zbulon-gazetarja-e-njohur-rama-do-te-kete-fundin-e-presidentit-gjerman-qe-kercenoi-bild/

 

Fatos Lubonja: Rama duhet rrëzuar me dhunë popullore

Fatos Lubonja duke folur sot në News24 tha se pas përgjimeve të fundit skandaloze të botuara nga BILD se ky kryeministër duhet rrëzuar me forcën e dhunës popullore.

‘Nuk ka zgjidhje tjetër’, theksoi Lubonja.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/260962/fatos-lubonja-rama-duhet-rrezuar-me-dhune-popullore/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco