Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time

10:37, 12/06/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe kontributin e shtet-ndërtimin e Kosovës.

Kadri Veseli sot në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës ka ardhur në Prishtinë për të festuar bashkë me qytetarët çlirimin e Kosovës.

“Faleminderit shumë për pritjen zotëri kryetar. Unë po ndihem sikur në shtëpinë time”, tha Albright.

Kreu i Kuvendit ndërsa tha se falë mbështetjes së SHBA-së, Presidentin Clinton, sekretares Albright dhe gjeneralit Clark, Kosova ka arritur lirinë dhe është sot shtet i pavarur.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco