Haradinaj përkujton Lidhjen Shqiptare të Prizrenit: Traseja e rrugës sonë të deritanishme

Haradinaj përkujton Lidhjen Shqiptare të Prizrenit: Traseja e rrugës sonë të deritanishme

12:07, 10/06/2019

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj kujtoi sot 141 vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. Ai e vlerësoi si  një nga momentet kyçe të historisë dhe kthesë për kahen politike të vendit, për liri dhe pavarësi. 

"Vendimet e kësaj date, që u morën për vilajetet shqiptare në atë kohë, u bënë trase e rrugës tonë të deritashme dhe realizimit të aspiratës dhe të drejtës tonë shekullore," shkroi Haradinaj në rrjetet sociale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco